Wpis z mikrobloga

Z tego, że grubo dopłacamy do tego "wydobycia" - do każdej tony sprzedanego węgla dopłacamy w 2021 r. średnio 50 zł, a corocznie górnictwo generuje 4-5 mld zł straty netto


Tak dopłacamy xD
Koszt wydobycia tony węgla to około 200 zł.
Cena węgla na rynku to 330$.
Skąd zastem dopłacanie? Ano stąd że kopalnie sprzedają elektrowniom węgiel po 280zł. Jak sobie odliczysz vat i akcyzę to wyjdzie że kopalnia dopłaca do wydobycia.
Budzi się facet na tylnym siedzeniu jadącego auta. Spogląda na siedzenie kierowcy, a tam wielki, napakowany typ z czerwoną skórą i rogami na głowie.
- Co się dzieje? Gdzie ja jestem?! - pyta kierowcy.
- Umarłeś. Jestem diabłem i wiozę cię tam, gdzie twoje miejsce.
Facet wygląda za okno i blednie.
- Jak tu strasznie, brzydko... I tak szaro, depresyjnie.
- Zgadza się - mówi diabeł.
- Te sypiące się ruiny, jak
@teddybear69: Taki hejt zawsze będzie tam gdzie masz duże grupy zawodowe finansowane w całości lub częściowo z pieniędzy podatnika. Póki duża część górnictwa jest państwowa, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie marudził, że jemu się nie podoba że jego pieniądze akurat na to idą i że ktoś w jego mniemaniu ma za dobrze za jego kasę. Bywa, że taki narzekacz ma rację, ale równie często jej nie ma. To samo było
@teddybear69:

Na śląsku większość miast wygląda jak slums. Całe dzielnice w miastach takich jak Zabrze, Bytom, Ruda Śląska itp. to obraz nędzy i rozpaczy, domy i infrastruktura wyglądają jakby czas zatrzymał się tam 30 lat temu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@teddybear69: jak kocham Śląsk to z tymi zyskami z wydobycia to poleciałeś. Gdybyśmy nie mieli górnictwa to byśmy mieli lepiej niż Ameryka. Kiedyś może to miało sens, ale teraz górnicy stali się jednym z głupszych obciążeń budżetu.
Na śląsku większość miast wygląda jak slums.


@comrade: Jakoś zwiedzam sobie ostatnio śląskie miasta i jedyne co wyglądało jak slums to Mysłowice ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet Sosnowiec nie jest tragiczny, miasto jak miasto.
@comrade: A to ciekawe bowiem infrastruktura jest #!$%@?, jezdziles kiedys po slasku? Budynki i niektore dzielnice to obraz nędzy i rozpaczy, natomiast dzieki licznym rewitalizacjom i no powiedzmy, kilku wmiare udanym inwestycjom miasta te podnosza sie z kolan. Powoli - w slimaczym tempie ale jednak, to co tu bylo na przelomie milenijnym a teraz to jest niebo a ziemia.

Strasznie mnie zastanawia skad wzial sie ten hejt na slask i chyba
@teddybear69: Nie spotykam za często hejtu na Śląsk, ale na pewno powiem ze świetnie mi się tu żyje. Wnioskując z podróży po Polsce można zauważyć jaka jest różnica w rozwoju infrastruktury i komunikacji, a to jest dla mnie bardzo ważne