Wpis z mikrobloga

Idzie się od tego "uzależnić"? W końcu to używka...


@agareas: jak od wszystkiego, sam zacząłem pić kawę w wieku ok. 25 lat, może 26, a dziś dopóki nie wypiję kawy rano to nie mogę się skupić - a zacząłem pić w pracy, kiedy brakowało powera. Ale na pewno kawa jest demonizowana przez jakieś niepoparte teorie, no i jeśli pijasz energetyki to też kawa wyjdzie na zdrowie (oczywiście zamiast energoli, nie dodatkowo)
@agareas Ja mam 26 lat i kawy prawie nie pije. W zasadzie tylko dla smaku raz na jakiś czas z mlekiem. Codzienną dawkę kofeiny zastępuje mocną herbatą albo energetykami. Nadal nie lubię smaku czarnej kawy, dla mnie jest to po prostu obrzydliwe. Autentycznie mi to czasami nawet wódka bardziej smakuje. Także to kwestia gustu raczej, a nie wieku.
@agareas: Jak nigdy nie piłeś to skąd wiesz że nie lubisz jej smaku?
Ale ogólnie jak nigdy nie piłeś to nie pij mocnej, bo będzie ci serducho mocno biło.
Ja piję od gimnazjum codziennie, czasami po dwie trzy i nie nie jestem w żaden sposób uzależniony. Na jakis wyjazdach po trzy tygodnie zdarza mi się nie pić. Piję ją bo mi smakuje.
@agareas: umiarkowane spożycie kawy jest korzystne dla zdrowia, tak więc nawet gdybyś się uzależnił to nie powinieneś rozpaczać. Druga sprawa: czy naprawdę można się uzależnić od kawy? Powiem szczerze, że ja picie kawy traktuję jako przyjemność, ale zdarza mi się kawy nie wypić i nie odczuwam zmiany samopoczucia. Jeżeli już chciałbyś pić, to polecam traktować to jako hobby, czyli kupić młynek, V60 (jeżeli jesteś leń to w wersji single pour), filtry,
@agareas: Kawa dobrze zrobiona jest smaczna, a na pewnym stopniu już się nawet nie patrzy czy jest smaczna. Śmiałem się za gówniaka z starego a teraz pije tak jak on po turecku czarną bez dodatków jeżeli tylko sypana jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie bój się jakby co, odwyk nie jest wcale jakoś super ciężki. To nie jest heroina czy nikotyna, poprostu przez 2 tygodnie czujesz się
@agareas: dokładnie, jak wyżej, jak nie lubisz to nie pij, proste. Ja też nie piłem kawy bardzo długo. Rodzice zawsze piją herbatę, to i ja piłem herbatę. Kawy nawet nie było w domu. Później spróbowałem i od czasu do czasu piję, ale zdecydowanie częściej piję yerbę i herbatę. Smak kawy lubię i dla smaku właśnie czasami piję, bo średnio się po niej czuję.
@agareas: Uzależnić? No nie bardzo, chyba, że nie śpisz w nocy i pijesz po 10 kaw dziennie, żeby stać na nogach. Warto pić, po pierwsze kawa jest zdrowa, a po drugie to ogromna przyjemność (dla niektórych nawet hobby). Tylko weź pod uwagę, że jest kawa i kawa. Dobry filmik podrzucił @gardziok. Kawa sama w sobie może mieć wiele smaków od kwaskowatego, trochę owocowego po mocno palony, czekoladowy, bardzo gorzki (poza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agareas: tak jak już Ci napisali tutaj, są tysiące smakow kawy, podobnie jak np. piwa. Ja piję kawę raz na kilka tygodni od lat i nie czuję uzaleznienia. Za to uwielbiam zapach siwieżo plonej kawy.

Polecam Ci znaleźć sobie jakąś dobrą kawiarnie i raz na jakiś czas próbować różnych kaw.