Wpis z mikrobloga

Mam 20 lat i w życiu nigdy nie piłem kawy, zastanawiam się, czy nie spróbować, ogólnie to raczej smaku kawy nie lubię, ale chyba każdy w końcu go zaczyna lubić... Idzie się od tego "uzależnić"? W końcu to używka... #kawa #kofeina
  • 71
  • Odpowiedz
@agareas: uzależnić to i owszem, co jakiś czas na tagu piszą o syndromie odstawienia.

Co do smaku, to jest tak wiele, że na pewno znajdziesz taki jaki Ci odpowiada. Ostatnio piłem taką którą wszyscy zgodnie nazwali herbatą owocową ;) (Jakiś HAYB Fake Fermented Marakuja)
  • Odpowiedz
@agareas: idzie się uzależnić jak od wszystkiego. Mój kuzyn zaczął pic w wieku cos około 21 lat(tez wcześniej nigdy nie pił) i polubił. Nie uzależnił się, ale pije 2-3 kawy w tygodniu.
  • Odpowiedz
@agareas: jak raz przepijesz 3-6 miesięcy codziennie po 2-3 kaw - bo praca to wtedy już bez kawy to będziesz jak zombie. Może być trudno rzucić, a efekty uboczny odstawienia będą widoczne dość mocno.

Tak to, nie wiem. Najlepiej pić, jak naprawdę potrzeba i tyle. :)
Nie daj się picie kawy bo kultura, bo pordwieczorek, do towarzystwa, itp. xD
To jest najgorsze co może być.
  • Odpowiedz
  • 68
@agareas mam 28 lat i z tego samego powodu też nie piłem kawy nigdy w życiu. Poza niedowierzaniem innych skutków zero. Zielona herbata ftw
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@agareas: ja też zacząłem późno ale pije od przypadku. Trudniejsze jest odstawienie bardziej z powodu tego, że prościej jest napić się kawy i nie być przez chwilę zmęczonym, niż z powodu smaku
  • Odpowiedz
@agareas: ja zacząłem pić dopiero w wieku 22lat. tak to nigdy nie lubiałem kawy. dopier kawa speciality z przelewu mi smakuje i tak to się wkręciłem. maks jedną dziennie pije. brak problemu z uzależnieniem. czasami miewam tygodnie że w ogóle nie pije
  • Odpowiedz
@easysocial: >Nie daj się picie kawy bo kultura, bo pordwieczorek, do towarzystwa, itp. xD

Co xd Przecież kawa jest bardzo zdrowa - nawet rozpuszczalna. Tylko najlepiej czarna, a nie z mlekiem, lodami i 3 łyżeczkami cukru.
  • Odpowiedz
@agareas: Nie pij tego gowna do niczego ci to nie jest potrzebne a mozesz sie doprowadzic do takiego stanu jak debile w korpo ze bez kawy nie bedzie w stanie do pracy do jechac
  • Odpowiedz
@agareas: mam 27 lat. Nie pije kawy w ogóle.
Czarnej bym nie przełkła. Taką kawę, którą mogłabym pić chyba już nie możnaby nazwać kawą, a bardziej deserem kawowym.

Za to herbaty piję na potęgę. Aktualnie białą oraz ziółka meliskę.

Probowalam pić kawę, ale mi nie smakuje zwyczajnie, ani nie ma jakiegoś wpływu, żebym mogła ją przełknąć.

Jedynym pozytywem było regularne wypróznianko rano
  • Odpowiedz
@agareas: Tez bardzo późno zacząłem pic kawę. Trochę tak z przymusu można rzec. Tak koło 22/23 ktoś mi raz zrobił w kubku plastikowym i w sumie to było tyle. Potem po jakimś czasie może roku, dwóch znowu pare tak wypiłem i wtedy zaczęła sir moja przygoda. Mając 25 lat zacząłem no może regularnie pic kawę ale tylko w pracy z plastiku. Tak 2-3 razy w tygodniu. Natomiast w domu zacząłem sobie
  • Odpowiedz
@agareas: Niemożliwe że nie lubisz kawy na pewno na pewno jakieś gówno piłeś serio jakie uzależnienie co ty gadasz złe piłeś. Mówie ci złe piłeś inne spróbuj ja ci załatwie inne, nie da się nie lubić kawy, co ty gadasz inne musisz spróbować bo różne są
  • Odpowiedz