Wpis z mikrobloga

Za kilka godzin będę w Haiti!

Stało się, jadę autokarem do stolicy Haiti, Port au Prince. W okolicach 17-18 czasu polskiego będę przekraczać granicę, koło 21-23 będę w stolicy. Mam dominikańską i haitańską kartę sim, dlatego spodziewajcie się relacji na żywo na moim Instagramie.

Zasady przejazdu są proste - okna w autokarze są zasłonięte, nikt nie ma prawa ich odsłaniać. Jestem jedynym białym w autokarze. Autokar prawie pusty, prócz mnie jest 8 osób.

Jak warunki na drodze? Na miejscu, w stolicy, będzie na mnie czekać przewodnik, jeden taki ziomek to koszt 40 USD za godzinę. Mam z nim cały czas kontakt. Jak mówi, wczoraj porwali kogoś wysoko postawionego, dla mnie jest to komfortowa sytuacja - armia wyszła na ulicę. Cała droga do stolicy obstawiona jest wojskowymi, podobno kontrole są co kilkanaście kilometrów. Haiti jakiś czas temu poprosiło świat o pomoc. Pomogło m.in. Peru, które przysłało swoje wojsko. Dzisiaj stoi ono na drodze dojazdowej z Dominikany do Haiti - to najważniejsza droga Haiti.

Spodziewajcie się niedługo relacji, może jakiegoś filmiku albo zdjęcia!

PS1 Wielkie dzięki za wczorajszą aktywność pod moim wpisem. Jak dojadę w bezpieczne miejsce to zrobię Q&A i odpowiem na pytania, które się tam pojawiły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS2 Jak dojadę na miejsce i się ogarnę to zrobię wpis, w którym wybierzemy, na kogo naślemy złe duchy voodoo.

Zapraszam do śledzenia mojego tagu o Polonii: #podrozemateoaka . Będę regularnie wrzucać wiadomości. Aktywniejszy będę na Facebooku i Insta (codzienne Insta Stories), może ktoś zechce śledzić:
Instagram
Facebook
Mam również kanał na YT - po powrocie wrzucę filmy z Haiti.

#gruparatowaniapoziomu #historia #podroze #podrozemateoaka #historia #ciekawostki #podrozujzwykopem #haiti
Pobierz mateoaka - Za kilka godzin będę w Haiti!

Stało się, jadę autokarem do stolicy Hait...
źródło: comment_1654774280W9dbhXqXRVzvVyykasr8D5.jpg
  • 110