Wpis z mikrobloga

@Sofie: Zależy, czy chodzi Ci bardziej o rozkład i ogólnie zobrazowanie przestrzeni, czy poszukujesz czegoś bardziej zaawansowanego z konkretnymi meblami. Do rozkładu świetnie się sprawdza sketchup, ma darmową wersję przeglądarkową.
Ja używałem tego do rysowania mebli dla stolarza, wymiarowania lustra, czy kabiny prysznicowej do łazienki.
Można tam wykorzystywać gotowe zestawy mebli, czy tekstury, ale część jest chyba tylko w płatnej wersji
  • Odpowiedz
sketchup, ma darmową wersję przeglądarkową


@Eoghan: Instalator Sketchup Make ciągle daje się pobrać z ich oficjalnej strony. I to nawet bez rejestracji, tylko trzeba wtedy wyłączyć javascript.
Mnie te online'owe wersje programów strasznie śmieszą: wszystko w chmurze, wszystko wymaga konta i jakiejś obwarowanej idiotyzmami licencji (w stylu "twoje pliki są twoje, ale mamy prawo do korzystania z nich do woli"), akceptacji zgód na spam itp. Potem nagle czegoś pilnie potrzebujesz,
  • Odpowiedz
Instalator Sketchup Make ciągle daje się pobrać z ich oficjalnej strony. I to nawet bez rejestracji, tylko trzeba wtedy wyłączyć javascript.


@teh_m: Nie daje się pobrać, jakiś czas temu usunęli linki ze strony tłumacząc się niby tym, że już nie utrzymują tej wersji, kwestie bezpieczeństwa itp. (oczywiście chodzi o to, żeby ludzie korzystali z wersji webowej, albo płacili)
  • Odpowiedz
@Eoghan: O, faktycznie już zdjęli i jest tylko pro 2020. A jesienią i w marcu jeszcze ściągałem.

Mniejsza z tym. Jak ktoś chce, macie z mojego dysku.

@Sofie: Z teksturami jest różnie, bo ten program to nie jest stricte sprzęt do renderingu 3D, tylko ubogi CAD do projektowania na kolanie. Możesz dociągać tekstury (google: sketchup textures) i się bawić w dołączanie vRaya, żeby renderować w miarę realistyczne
  • Odpowiedz