Wpis z mikrobloga

Ty myślisz, że jak dasz im więcej w łapę to się jakość edukacji poprawi i wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie. Zupełnie bez ironii?


@Joncrow: Zupełnie nieironicznie. Rozumiem, że pierwsza poważna praca zawodowa jeszcze przed Tobą?
Nie trzeba dogłębnej analizy, by wiedzieć, że lepsze zarobki przyciągną ludzi lepiej wykształconych oraz lepiej do tej pracy przygotowanych. Lepsze zarobki sprawią, że tacy ludzie w ogóle będą rozważać pracę jako nauczyciele. Bo obecnie to
@maaRcel: myślę, że specjaliści już dobrze wiedzą jak spieniężyć swój potencjał w obecnym systemie.

@Silvervend: @maaRcel: poza tym bez rewolucji mentalnej w społeczeństwie to nawet najlepszy specjalista nic nie ugra. Edukacja jest ważna dla przyszłości tego narodu ale bez zmiany systemu wartości możemy sobie fantazjować.
Zmiany muszą być wielopoziomowe a nie tylko pieniężne bo naiwnym jest myśleć, że to naprawdę coś zmieni.
myślę, że specjaliści już dobrze wiedzą jak spieniężyć swój potencjał w obecnym systemie.


@Joncrow: dokładnie o to chodzi, nie idą do szkół bo im się to nie opłaca. A chodzi o to że ma się opłacać.

bez rewolucji mentalnej w społeczeństwie to nawet najlepszy specjalista nic nie ugra. Edukacja jest ważna dla przyszłości tego narodu ale bez zmiany systemu wartości możemy sobie fantazjować.


@Joncrow: jak to proponujesz zrobić?
@smooker:

Prestiż zawodu nauczyciela

Wy nauczyciele sami doprowadziliście do tego, że nauczyciel to synonim sfrustrowanej, niespełnionej kobiety, wyżywającej się na niewinnych dzieciach. Jesteście jedną z najbardziej uprzywilejowanych grup zawodowych w tym kraju, więc mordy w kubły - a jak się nie podoba to zmienić pracę. Ale w innej na ogół trzeba pracować a nie powtarzać jeden i ten sam program z roku na rok przez dziesiątki lat siedząc z kawusią przy
Mam jeszcze krztę godności, co nie pozwala mi na to by zostać (tfu!) nauczycielem.


@poczucie_przemijajacej_srody: Bo jeszcze by się okazało, że #!$%@? głupoty, co? ;) Poza tym, o jakiej godności mówimy, skoro wszyscy siedzimy na wykopie. Z tego powodu godność osiąga wartości ujemne. Niżej jest tylko 4chan.
Szkoda natomiast, że nie masz na tyle empatii i zrozumienia, by się chwile zastanowić nad tym, co piszesz.
Kto Cię tak skrzywdził?
  • 0
pracowałbyś w tym zawodzie, gdybyś zarabiał 3000 na rękę?


@rybsonk: oczywiście że nie, się jaki to ma związek z moją wypowiedzią?

Wrzuciłem ten tekst w odpowiedzi na wasze komentarze do innej wypowiedzi, z których wynikało, że jak ktoś gardzi nauczycielami, to pewnie debil od łopaty.
Nauczycielami gardzę i ich nienawidzę. Wszystko co umiem i co w sobie rozwinąłem mam dzięki sobie i w zasadzie wbrew oglądającemu systemowi edukacji. Szkoła to była ciągła męka i wkuwanie rzeczy bezużytecznych, ciągle wojny ze starymi #!$%@?, które uważały swój przedmiot za najważniejszy, a ja byłem dzieckiem żywym, które nie uznawało autorytetów i chciałem robić to, co mi sprawia radoche (i tak jest do dzisiaj).


@DobrzeNaoliwioneLozysko: odnoszę się do tego fragmentu.
@Joncrow co za kocopoły. xD Kto z głową na karku pójdzie uczyć za takie grosze? Status dyplomowanego dostaniesz bodajże minimum po 10 latach.

Bez kasy nie zachecisz nikogo, kto miałby jakąkolwiek wartość w nauczaniu. Wiem po sobie, bo przez rok pracowałem jako wykładowca/instruktor w UK i wiem, że musiałbym zarabiać co najmniej 2x tyle co teraz, żeby w ogóle o tym myśleć.