Wpis z mikrobloga

Są nielegalne jeżeli jest tam przejazd dla rowerów (może być tylko przejście).


@janekplaskacz: Podaj przepis. To co ja znam to jest zasłanianie się przepisami przez urzędników a prawdziwy powód jest taki, że kierowcy traktują zieloną strzałkę jak zielone światło i wjeżdżają bez upewnienia się, że mogą to zrobić bez wymuszania pierwszeństwa.

Ale zawsze lepiej powiedzieć że to wina przepisów, a nie tego, że łamiecie przepisy.
wiele skrzyżowań z tą strzałką jest kolizyjnych z pasami już po skręcie


@rakiwo: Co?
Po skręcie jest się na kolizyjnym z pasami jak się ma po prostu zielone, a nie zieloną strzałkę warunkowego skrętu.

oczywiście łatwiej usunąć strzałkę, dać zakaz niż np. wymusić na rowerzystach prawidłowe oświetlenie


@afromort: To nie rowerzyści są tu problemem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slaper: i bardzo dobrze bo debile tego nie ogarniają i skręcają w prawo na pełnej, a jak zwrócisz uwagę to odpowiedź jest: "no przecież miałem zielone!"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Iskaryota: akurst głupie jest też to, jak się powinno przy tej strzałce zachować, bo masz się zatrzymać przed sygnalizatorem, a nie przy jezdni, co czasem oznacza np. Postój kilkanascie metrów od jezdni, na którą chcesz wjechać, co w zasadzie nic ci nie daje, bo przez tych kilka sekund ktoś może zdążyć wyjechać i znowu musisz stanąć przed skrętem głupie i bez sensu.
@slaper: Bo debile nie odróżniali ich od znaku pierwszeństwa i #!$%@? się na przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.


@dran2: I kolejny debil zamiast pomyśleć za innych dał ZIELONY kolor zamiast pomarańczowego i potem wielkie zdziwienie, że ludzie traktują to jako normalne zielone
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iskaryota:

powinienem wjechać z prędkością 60 km/h nie dotykając hamulca pod samą krawędź jezdni w którą skręcam i ewentualnie wtedy wyhamować na przypał.

Oczywiście nie 60 i nie na przypal, ale dużo sensowniejszy byłby obowiązek zatdyzmabja się przy krawędzi, bo wtedy widać, co się dzieje na drodze. Oczywiście mówię o sytuacji, gdy piesi nie mają zielonego podczas twojej strzałki w prawo (zazwyczaj mają zielone na tej jezdni, w którą skręcasz).
A
Ja zawsze wyhamowuje auto do 0 przy takiej strzałce i ogarniam sytuację do skrętu to jeszcze jakiś kretyn z tyłu potrafi na mnie trąbnąć xD


@Iskaryota: u mnie to zależało od widoczności, ale jak dostałem upomnienie od bagiet, to od tamtej pory też zwalniam prawie do zera, nawet w polu z widocznością po horyzont xD