Wpis z mikrobloga

Może faktycznie w przypadku jak miałbym pełen wózek a towar by nie wszedł na raz" do tej wagi to bym poszedł na taśmę, ale tak to nie. Nie wiem jaki masz problem z pieczywem czy warzywami, wszystko bez problemu się znajduje bo jest szukajka.


@fizzly: Czytanie ze zrozumieniem kuleje. On hejtuje tych którzy idą na samoobsługe choć mają wózek w opór i wystarczy chwile się zastanowić by na to wpaść. Ad2
@file_get_contents chłop nie chce wchodzić w interakcje z ludźmi inne niż "można prosić potwierdzenie?" I już mu chcą życie uprzykrzać. Nie wiem jak jest w innych sklepach ale ja kupuję w stokrotce i tam samoobsługowe są zajebiste, kasjerzy mogą zdalnie ci potwierdzic wiek więc nawet nie trzeba czekać na kogoś eh
@Tibor a ja bym powiedział, że na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°) do normalnej kasy jak ma się mało rzeczy, że kasjer pyknie ci te kilka rzeczy i idziesz. A jak dużo zakupów to lepiej samemu bo #!$%@? ci tymi zakupami pikpik i nie ma jak tego zapakować. A na samoobsługowej sobie elegancko pakuje tak żeby się zmieściło i żeby nic nie pognieść i nikt nade mną nie
@rowerbicycle123: Ci ludzie bardziej sami sobie szkodzą, bo takie kasowanie zazwyczaj trwa dłużej niż wyczekanie w kolejce do regularnej kasy, kilkukrotna interwencja kasjera (o ile jest w pobliżu), brak miejsca na skasowane produkty, zła waga kiedy część produktów opiera się o boczną ściankę, jakikolwiek nieczytelny kod to twój problem, do tego musisz pamiętać że ten chleb to jest przenno-zytni na zakwasie bez drożdży. A na koniec brakuje ci ręki do idealnego
Kasy samoobsługowe powinny być do 5 produktów, po czym powinna nastąpić blokada dalszego skanowania. Oczywiście wszędzie powinna być o tym informacja.


@shitman6: no bo jak januszowi napiszesz na tabliczce 'max 5 produktów' to na pewno tego posłucha i wcale nie podejdzie z 20 produktami, nie zablokuje kasy i nie będzie miał do wszystkich wkoło pretensji.
@SmakoszKotow: od zawsze były informacje przy pierwszych kasach samoobsługowych, ze to są kasy dla klientów z mała ilością produktów aby nie stali w długich kolejkach. Tak było u nas na początku (pierwsze takie kasy wprowadziło TESCO) ale ze polaczki robaczki nie potrafia odczytać paru literek i cyferek a potem je złączyć do kupy, to to znieśli- potrzeba było więcej osób do wyganiania takich głąbów nizeli do utrzymania otwartych kas xD
@OktawianAugust: Sam sobie zaprzeczasz. Właśnie takie było założenie - mało produktów ma sens przy kasie samobsługowej i dlatego były początkowo takie ograniczenia


@bones1909: kto Ci bzdur nagadał o jakiś założeniach xD złożenie było taki że mniej na presję pójdzie. Cała reszta to rozwiązania techniczne. Wielkie markety mają kasy specjalne dla osób z małą ilością produktów ale to ma sens, jeśli j kupujesz dwa sery, a bok ciebie ktoś zapas warzyw
po chodniku chodzi się prawą stroną? Przecież to jest w kodeksie drogowym, który dotyczy pojazdów. Kto powiedział że na schodach ruchomych zostawia się lewą stronę na idących, a stojący są po prawej?


@naciski mhm, i kto tak robi?