Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Tibor: z partnerką mamy system w kasie samoobsługowej, że ja biorę skaner-pistolet, po zeskanowaniu oddaję jej produkt, a ona układa na tej półce końcowej. W ten sposób ja mam czas sięgnąć po następną rzecz, a ona spokojnie może układać tetrisa, że wszystko się mieści. W ten sposób potrafimy #!$%@?ć zakupy na cały tydzień szybciej, niż niektórzy składniki na jeden obiad, chipsy i tajgerka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@naciski:

Plebs nie rozumie że te kasy są dla ludzi z małą liczbą produktów, a od całego koszyka jest kasjerka

Chyba właśnie biedota z 3 produktami ma ból dupy, że ktoś sobie skanuje rzeczy, co często jest szybsze i wygodniejsze niż wykładanie wszystkiego na kasę xD
Sami idźcie ze swoim bananem i lubrykantem na kasę z kasjerką- JAK TO PRZECIEŻ TAK MAŁO TO WAS SZYBCIEJ OBSŁUŻY XDDDD
  • Odpowiedz
Plebs nie rozumie że te kasy są dla ludzi z małą liczbą produktów, a od całego koszyka jest kasjerka


@naciski: Myślałem, że plan jest taki, by jak wszyscy przywykną do kas samoobsługowych, to #!$%@?ć kasjerki poza może jedną na zmianę, by sieci mogły obciąć koszty. Nie wiem czemu mieliby się ograniczać do małej liczby produktów.
  • Odpowiedz
w sumie przypomniało mi się, że kiedyś widziałem w jakiś dużym sklepie kolejkę dla osób z max 10 produktami. Ale to było z 10-15 lat temu. Dobry patent to był, jak brałeś tylko kilka rzeczy, kolejka się tam uwijała ekspresowo.
  • Odpowiedz
@isomalta: Był z dekadę temu, ale zwinął się razem z Tesco ¯_(ツ)_/¯

@shitman6: Za dużo plusów to nie zbierzesz, bo to właśnie tego rodzaju dzbany tu siedzą a ktoś tam jeszcze wyżej poruszył temat chodzenia prawą stroną, to już w ogóle wzmożenie tutaj, xD
  • Odpowiedz
@jendriu: potwierdzam. Kasy samoobsługowe to złoto. Zawsze wpadam z tygodniowymi zakupami i jakoś skanowanie idzie mi ekspresowo - wystarczy to ogarniać. Jak się jakaś babuleńka albo Janusz wpakują z 2 rzeczami i nie potrafią ich zeskanować/poprawnie odłożyć i patrzysz jak stoi i patrzy się w ten ekran przez 5 min, jakby miało coś się magicznie zmienić, to jest dobrze, bo ma mało produktów, więc wg wykopków jest git ( ͡°
  • Odpowiedz
@Tibor: takie zakupy to rób w malutkich sklepich, żabkach czy kioskach a nie w dużych sklepach gdzie ludzie kupują rzeczy na miesiąc, to nie będziesz stał w kolejce.
  • Odpowiedz
@naciski: a kto taki zasady niby ustalił? xD Ekspert z wykopu będzie ustalał z jakiej kasy można skorzystać xDDDD


@SmakoszKotow: Nikt ich nie ustalił. Takie było założenie i w jakikolwiek sposób myślący ludzie wiedzą, że sam nie skasujesz wszystkich zakupów tak szybko jak kasjerka i będzie blokował kasy samoobsługowe dla ludzi co mają kilka rzeczy i którzy nie musieliby czekać z 3 rzeczami na jegomościa z wypchanym koszykiem, który kasuje
  • Odpowiedz
jak trochę pomyślisz to się kapniesz, że to bardzo zwiększa przepustowość sklepu dla klientów.


@naciski: Chyba zwiększa przepustowość klientów dla tych, którzy przyszli do sklepu po dwie czy trzy rzeczy. Równie dobrze mogłaby być tradycyjna kasa na szybkie zakupy i efekt byłby ten sam (stąd nie rozumiem skąd domniemywanie, że niepodpisane jako "szybka kasa" kasy samoobsługowe służą czemukolwiek innemu niż odciążenie pracowników sklepów i zwiększenie obrotów).

Nie wiem też czemu miałbym
  • Odpowiedz
Ja tam lubiłem jak kiedyś w marketach była jedna wydzielona kasa na "szybkie zakupy" i byla do 10 produktów. Myk myk i załatwione.

Teraz jest cyrk bo część ludzi idzie do tych kas samobsługowych i naprawdę nie ogarnia co ma robić. Siedzi i blokuje. A w ramach oszczędności w markecie otwarte tylko dwie zwykłe kasy. Siedź i się męcz.
  • Odpowiedz
@bones1909: Nie, nie takie było założenie. Założenie było takie, żeby można było z tych kas korzystać i tylko to. Sory, ale nie będę stał w kolejce 10 minut dłużej, bo ktoś se ubzdurał, że jest jakieś założenie, że nie można korzystać z samoobsługowch jak się ma dużo rzeczy. Widziałem czasem tabliczkę, że kasa samoobsługowa do skorzystania, jeśli się ma mniej niż 10 produktów, ale jak nie ma takiej tabliczki, to korzystam.
  • Odpowiedz