Wpis z mikrobloga

W sobotę zaś (4.06) ukraińscy żołnierze dzielili się w mediach wrażeniami z wykorzystania polskich krabów. Bardzo je chwalili i przyznali, że "strzelali z nich trochę intensywniej, niż przewiduje instrukcja. Tak ze dwa razy intensywniej".


https://wyborcza.pl/56,75398,28545679,krab-najnowoczesniejsza-polska-armatohaubica,,1.html

Ktoś ma źródło? Czy Ukraińcy to idioci, czy polski dziennikarz coś pomylił?
#ukraina
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jesteś pewien, że od tak sami sobie to zrobią? bo HSW raczej nie wyśle personelu na Ukrainę


@selflessness: myślę że im szkolą techników aktualnie tak że za kilka tygodni będą mogli samodzielnie wykonać część prac serwisowych zwłaszcza że kraby będą używane przez nich w dużej ilości. Ten artykule z wyborczej to pewnie im chodziło że udało im się przebić te 6 strzałów na minutę dzięki szybszej pracy manualnej załogi bo tam praca jej jest tylko częściowo zautomatyzowana. Jeśli chodzi o remonty to wiadomo że będą się one odbywać w Polsce tak jak wiele innych sprzętów jest teraz u nas i naszych sąsiadów jak Czesi czy Słowacy remontowane po tym jak ukraińcy dużą część swoich zakładów i warsztatów niestety stracili w wyników ataków. jeśli chodzi o link co dałeś to pewnie chodzi o m777 które wykonału w ciągi ostatnich tygodni gigantyczną pracę i są w walce już z dwa miesiące i pewnie w części z nich nie było nawet czasu na myślenie o ich stanie tylko nimi raz po raz strzelano o a stacjonująca na wchodzie polski brygada powietrznodesatowa US army ma te działa na stanie i z pewnością ich jednostka remontu uzbrojenia wchodząca w skład logistyki umie te haubice naprawiać ¯\_(ツ)_/¯

typowy wykopek co myśli że artyleria robi bum i tak cały czas xD

j--------e XD
Konigstiger44 - > jesteś pewien, że od tak sami sobie to zrobią? bo HSW raczej nie wy...

źródło: comment_1654629327pSnq3wtCPZj3wekeF0dlYc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@selflessness: jak jestem podirytowany to mam słowotok XD kupili ( ale pewnie na kredyt) 3 dywizjony a dywizjon który teraz jest to dostali w prezencie. Wozy remontu uzbrojenia nie wiem czy już pojechały bo może dopiero szkolą się w remontach ale na pewno widziałem zdjęcie wozu dowodzenia na podwoziu goździka na ukrainie
  • Odpowiedz