Wpis z mikrobloga

Tak a propos rowerzystów na drogach... jestem i kierowca w większości i rowerzysta takim co jeździ na szosie w obcislych galotach xD mieszkam na codzien we fr i pracuje w szwajcarii i po tych też krajach się poruszam rowerem ... często zdarza sie, że jest ddr z boku ale sa na niej różne nierówności albo krawężnik i wtedy, no nie da sie jeździć szybko szosa... Natomiast tutejsi kierowcy jakos nigdy nie mają z tym problemu żeby zwolnić do tych 20/30/h i jechać kawałek za rowerem. Nieraz nawet troche za długo czekają z wyprzedzeniem aż się głupio robi... ale nikt się nie denerwuje ani rowerzysta ani kierowca...
Czemu tylko w polsce jest z tym problem xd? Wyprzedzanie to samo... w Polsce wyprzedzanie na centymetry tutaj tak żeby bylo bezpiecznie.... w Polsce raz jechałem szosa... strach o życie .. ja nie wiem czemu mamy z tym problem, nie mozna poprostu się podzielić jezdnia #szosa #rower #polskiedrogi
  • 34
rowerzyści nawet nie pomyślą zatrzymać się przy przejściu dla pieszych na ścieżce rowerowej


@Malinowy_mus: Zacznijmy od tego ile przejść na ścieżkach rowerowych jest poprawnie oznaczonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W polsce zdecydowanie kuleje infrastruktura rowerowa. Co ja mówię? () W ogóle kuleje infrastruktura drogowa - w ramach ciekawostki, którą pewnie już każdy zna - na drodze S19 Lublin - Rzeszów nie ma ani
Nawet mialem dzisiaj taka sytuacje ze jevhalem po górkę 8% ufff no i na środku było zwężenie na 1 samochód... a z na przeciwka jechały 3 samochody, ktore mimo ze by zdazyly spokojnie to sie za3maly bo wiedzialy ze jak ja zahamuje to pozniej bedzie mi trudniej xd jechalem jakies 10/h a typek 1 auta tylko w smiech ze pod taka gorke jade... w polsce niechce deminizowac ale watpie zeby taka sytuacja
@wi1qqqq: Ja jeżdżę głównie rowerem, bo to dla mnie najszybszy transport po Krakowie i o ile sam mam bardzo dużo cierpliwości do ludzi w autach, czy innych rowerzystów, to jednak muszę powiedzieć, że ludzie w samochodach przynajmniej jako tako przepisy znają. Rowerzyści to dzicz totalna. Zero wiedzy o pierwszeństwie przejazdu, jazda w słuchawkach, brak jakiegokolwiek myślenia w przód. Wczoraj szczyt szczytów, dwie baby na rowerze nie zwróciły uwagi na sygnał karetki
@Fattek: albo mam ziomkow co tak jak ty najszybciej maja rowerem... jechalem raz z takim po genewie... chlopie ... czerwone ? Nie ma takiego czegos dla niego, slalom pomiedzy autobusami tramwajami samovhodamk? Oczywiscie... pod prad?? Co za problem... 1 i istatni raz z nim jevhalem xd
@Malinowy_mus: Dlatego właśnie podałem brak jakiejkolwiek stacji paliw na odcinku prawie 200 kilometrów jako kontrargument. To "genialni" zarządcy dróg są w dużej mierze odpowiedzialni za frustrację ogółu kierujących. Tak jak napisałeś - możemy się dniami i nocami kłócić, a i tak nic z tego nie wyniknie, dopóki ktoś rozgarnięty nie weźmie sie za projektowanie dróg i ruchu
@Hipodups: w dużym mieście się jeździć po ścieżkach rowerowych.

@wi1qqqq: jak ktoś na ciebie trąbi, to znaczy, że nie potrafisz jeździć zgodnie z przepisami. a dźwięki poajzdów uprzywilejowanych są tak wysokie, że spokojnie je słychać mając słuchawki na uszach.
@Fattek: zależy w jakich słuchawkach
Są takie które odcinają wszystko co się dzieje w okolicy więc to jednak dziwne

Jednak większość słuchawek dopuszcza dźwięk z zewnątrz. Ja osobiście jeżdżę z jedna słuchawka ale są też słuchawki z przewodnictwem kostnym
@wi1qqqq: Też mieszkam zagranico i 100 razy lepiej mi się jeździ zarówno na rowerze, jak i samochodem niż w Polsce. Jakoś tak łatwiej się zrelaksować, wiedząc, że jest mniejsze ryzyko, że ktoś cię zabije. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wi1qqqq: Nie ma tak wielkiej tragedii ale wystarczy jeden kierowca na stu żeby #!$%@?ł ci cały dzień, a w ciągu dnia masz szansę na więcej niż stu kierowców więc ten jeden się zawsze znajdzie. Ogólnie rower szosowy w Polsce istnieje w zawieszeniu pomiędzy światami bo jest wyganiany z dróg na drogi dla rowerów, a drogi dla rowerów nie są przystosowane do rowerów szosowych. Nawet szlaki rowerowe, które z założenia są przecież