Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Panowie.. zastanawiam się czy nie zrezygnować z rynku matrymonialnego na dobre. Zawsze myślałem, że nie mam zainteresowań bo niczemu nie poświęciłem dłużej niż chwilę ale zdarza mi się, że sam z siebie włączę sobie przed spaniem jakiś podcast o astronomii, fizyce, oglądnę sobie coś o podróżach czy poczytam o jakiejś innej dziedzinie. Nic z tym nie robiłem więcej bo zawsze odciąga mnie myśl o szukaniu laski. Mam poinstalowane różne aplikacje i co jakiś czas muszę sprawdzić czy jest ktoś może nowy w okolicy żebym nikogo nie pominął bo to może być moja szansa. Idę do sklepu po żarcie to gdzieś ukradkiem patrze czy nie ma jakiejś dziewczyny. Ćwiczę bo może jakaś w końcu mnie zauważy. Czytam #przegryw i #blackpill i sam się denerwuje, tracę energie na rozmyślanie w głowie o niesprawiedliwości na rynku matrymonialnym i potem nie mam humoru i siły na nic więcej. Na niczym nie mogę się skupić bo gdzieś tam w głowie rozstrząsam nierealne scenariusze albo coś sobie układam w głowie albo wracam do przeszłości. Mam w pracy różnych znajomych ale każdy już ma rodziny, dzieci, itp. Każdy potrafi poza tym coś jeszcze osiągnąć typu porobić kursy, dodatkowe projekty. Ja nie mam żadnych zobowiązań i dużo czasu wolnego a mimo to nie zrobiłem żadnego progresu od tylu lat. Czaicie to? Gdyby się zamienili ze mną to mogliby ogarnąć to wszystko na co nie mają czasu na codzień. Eh, gdybym się tak zamknął w swoim pokoju i zaczął inwestować w siebie. Monk mode i poszerzanie swoich skilli. Skupienie się na tym co mnie gdzieś od zawsze interesowało i próbowanie nowych rzeczy.

#zwiazki #samotnosc #feels #przemyslenia #tfwnogf #doomer #wychodzimyzprzegrywu #rozwojosobisty #tinder #badoo #wojak

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629db16c18ae3c6be4fa4c94
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Panowie.. zastanawiam się czy nie z...

źródło: comment_1654529982W6lFYShYpPzm1dTNahkEgZ.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mam tak samo, jak ty. Randkowanie bardzo się zmieniło (na gorsze) przez ostatnie lata od czasów upowrzechnienia mediów społecznościowych i portali/aplikacji randkowych - ludzie stali się zastępowalni niemalże od ręki, mało komu zależy, żeby dopasowawywać się do siebie, czy iść na kompromisy w związku i budować coś razem. Dodatkowo, patrząc na dane ze spisu powrzechnego z 2021, w Polsce jest łącznie ponad milion kobiet mniej niż mężczyzn w grupach wiekowych
  • Odpowiedz
@michail_bialkovich: "A jeśli wydaje Ci się, że nie masz szans, to jedyne, co zostaje, to samorozwój i rozwijanie się w pracy - przejmowanie się rzeczami, na które nie ma się wpływu jest bezcelowe, lepiej przeznaczyć ten czas i energię na coś konstruktywnego."

Samorozwój dla samego samorozwoju jest bezsensowny. Po co Ci umieć programować, jeżeli nigdzie tego nie wykorzystasz, bo i tak nie dojdziesz do poziomu, gdzie jesteś zatrudnialny? Po co Ci
  • Odpowiedz
@Eteres: dokładnie tak jak mówisz, nie mówię o samorozwoju jako celu samym w sobie. Chodziło mi rozwój umiejętności, które realnie przełożą się na poprawę jakości twojego życia (np. rozwój umiejętności interpersonalnych, zadbanie o zdrowie przez dietę czy trening) lub sytuacji finansowej (kursy, szkolenia w interesującym kierunku).

I znów się z Tobą zgodzę, samorozwój to nie jest odpowiedź na uczucie pustki egzystencjalnej, a z drugiej strony jest korzystniejszy niż gapienie się w
  • Odpowiedz
UzależnionyProgramista: Fakty są takie, że możesz całe życie szukać dziewczyny i nie znaleźć. Ale ta następna może się okazać też ta jedyna. Mi się trafiła ok dziewczyna, nie jest idealna ale ja też nie jestem jakiś top. Da się znaleźć ta good enough.
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz