Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy

Mireczki jak to jest, robię martwe ciągi i z pasem jest wszystko gites. Jak nie mam pasa to ściągam ze sztangi jakieś 20-25kg i zawsze, ale to zawsze bez pasa coś mi musi jebnąć w krzyżu i chodzę połamany do końca dnia albo i następny :D

Mam do dupy technikę czy przez to że martwe robię zawsze z pasem więc może już się przyzwyczaiłem i bez niego się jakoś garbie (choć staram się nie)? Stawiam na kiepską technikę :D Ciężarów jakichś ultra dużych nie dźwigam bez tego pasa bo gdzieś tak 100kg

Przy okazji, polećcie no proszę jakiś pas lędźwiowy, bo na nowej siłce nie mają to będę musiał swój taszczyć :D
  • 7
@janek_kos: a jaki w ogóle jest sens ćwiczeń bez pasa? Po pierwsze to że brzuch nie pracuje gdy jest pas to mit juz bardzo dawno obalony. Po drugie - sam pas spina ci przede wszystkim mięśnie głębokie brzucha i skosy, proste nie są aż tak ważne w stabilizacji. Więc ćwiczenia bez pasa nie przepracują ci 6-paka, jak chcesz je budować to i tak musisz potem wykonywać ruchy typu crunch (allahy, wznosy
@Pozytywny_gosc: Wiesz co, no ja ćwicze bez pasa jak go nie ma na siłce :D
Ale co do ćwiczeń z pasem/bez pasa - to wydaje mi się że pas niejako odciąża mięśnie od stabilizacji, więc dźwiganie bez pasa pozwala na budowanie tych "mięśni stabilizujących" - ale to tylko mój chłopski rozum :D Jak masz jakieś dobry artykuły na temat to chętnie poczytam
@janek_kos: nie mam linku, ale na jeżeli ćwiczysz na 100% poprawnie z pasem i używasz manewru valsalvy to na pewno nie zmniejsza to aktywności mięśni stabilizujących. Z tego co pamiętam to głównie skosy w pasie wykazywały znacznie mniejszą aktywność, a reszta podobną.

We use a lifting belt because it helps stabilize the trunk. It doesn't actually stabilize the trunk right like the muscles of your core your abdominal wall your erectors
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@janek_kos: @Pozytywny_gosc: Pas pomaga Ci osiągnąć oraz przede wszystkim utrzymać napięcie, przez to, że biorąc powietrze i wypychając brzuch czujesz ścianę, która tworzy opór. Ten opór i uczucie pchania w ścianę, to coś, co daje Ci pewność, że napięcie jest utrzymane. Bez pasa osobie początkującej okropnie ciężko jest to utrzymanie napięcia osiągnąć, bo taka osoba zwyczajnie o tym zapomina, że coś takiego jak napięcie w ogóle jest ważne. A jest