Wpis z mikrobloga

@Kressska: moja kotka to samo odwala budzenie mnie i niebieskiego o 3- 5 rano zawracanie gitary żeby ją pogłaskac itd :) powiem Ci że taką ma osobowość i nic z Tym nie zrobisz. Poprostu musisz ją zaakceptować. Nasza jest strasznie zrzyta z nami śpi w nogach albo między nami. Ale my to Lubimy takiego przydupasa sobie przygarnelismy. Mamy druga czarna i ona totalne przeciwieństwo, tylko ociera sie o nogi robi baranka
  • Odpowiedz
że żywe zwierzę to nie zabawka.


@frugom: najgorsze, że ci r0dzice sami nie mają takiej świadomości - łyse małpy bez empatii i szacunku do czegokolwiek ()
im nie przeszkadza, że bachor się znęca nad zwierzęciem, bo oni tego zwierzęcia nawet nie uważają za czującą istotę
  • Odpowiedz
czasami w ogóle się nie chce bawić a czasami chwilę się pobawi i tyle.


@Kressska: no to może być grubszy problem, każdy zdrowy kot chce się bawić i będzie latał nawet za kartka papieru jak dostanie atencji, zacznij od sprawdzenia diety, jak dostaje suche to winowajca znaleziony, a jak nie to morfologia i dalej już wet poprowadzi ponieważ jest coś zdecydowanie nie tak
  • Odpowiedz
@Deska_o0: je mokre, dolinę noteci. Miała w ub. roku pakiet krwi i było wszystko ok. Ona po prostu widzi pierwsze promienie słońca (o 3:40, bo od wschodu mieszkam) i dostaje napadu miaukania (jest wysterylizowana).
@poprostuzyj: próbowałam, to skacze po mnie, gryzie za stopę, bije łapką itp.
@karolina9090: moja też śpi ze mną, najczęściej zasypia ze mną na poduszce, ale nad ranem jej się już nudzi chyba :(
  • Odpowiedz
@Doomerovsky: nikt nikogo nie wykorzystuje, to sa czesto zwierzeta po przejsciach ktore utknely w schronisku, zdecydowanie lepiej sie czuja poza klatkami gdzie slychac szczekanie i miauczenie obcych zwierzat () nie znam sie to sie wypowiem
  • Odpowiedz
każdy zdrowy kot chce się bawić i będzie latał nawet za kartka papieru


@Deska_o0: bzdura, im starszy kot tym bardziej mu sie wyostrza charakter i on bedzie sie bawil wtedy kiedy bedzie chcial a nie na zawolanie czlowieka.. bawia to sie male kociaki
  • Odpowiedz
to pomóż mi Mireczku, bo mnie od wiosny kitku codziennie o 3:40 i 5:20 budzi :


@Kressska: nie ma w tym nic niezwyklego, mam w rodzinie hodowle kotow rasowych od 15 lat i one akurat rowno o 4 sie budza (nie ma znaczenia czy 4 miesieczny czy 13 letni), nie daj sobie wmowic ze to choroba ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak po prostu jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Kressska: no i to też trzeba ignorować niestety. Jeśli nie ma problemów zdrowotnych, behawioralnych, zapewniona odpowiednia rozrywka umożliwiająca kotu zajęcie się sobą (kotyfikacja, polowanie wg łańcucha, zabawki intelektualne itp) - to tylko konsekwentnie ignorując można kota oduczyć wymuszania oczekiwanych przez niego zachowań. To chyba problem nr 1 wszystkich właścicieli kotów, więc temat jest przerobiony na miliony sposobów wszędzie :p choćby na grupkach fejsbukowych można znaleźć dużo wartościowych rad od kocich behawiorystów.
  • Odpowiedz