Wpis z mikrobloga

Dzień dobry mirki i mirabelki! Chciałbym wspomóc swojego tatę który w tym roku kończy 70 lat i od kilku już lat odkrył w sobie na nowo pasję do pszczelarstwa. W tym roku pasieka rozrosła się do 10 uli i powstał problem w postaci braku odbiorców miodu, gdyż tato nie ogłaszał się nigdzie i w okolicy działa inny większy pszczelarz. Mama mówi aby sobie dał spokój "bo i tak tego miodu nikt nie kupuje". Dla mojego taty stało się to prawdziwą pasją i cieszę się niesamowicie, że ma jakieś zainteresowanie. Pasieka znajduję się we wsi niedaleko Oleśnicy (Wrocław), pod lasem. Tato specjalnie co roku obsiewa ponad pół hektara ziemi facelią, aby pszczoły miały pożytek. Zasadził wokół tej działki niezliczoną ilość lip i innych roślin miododajnych, wykopał studnię i podlewa całe pole, aby wszystko pięknie rosło. W tym roku specjalnie został wybudowany mały domek przy ulach na jego pszczelarski sprzęt. I w sumie wszystko robił to sam, a ja mu pomagałem na tyle na ile mogłem, gdyż pracuję na statku i nie jestem w stanie być często w domu. Pasieka jest pod kontrolą weterynarii, pszczoły są zdrowe. Ze względu że jest to mała pasieka miód jest w 100% prawdziwy, gdyż sami go spożywamy. Czy ktoś byłby zainteresowany zakupem miodu od mojego taty? Jest możliwość dowozu w rejon Oleśnicy, Trzebnicy i Wrocławia przy większej ilości. Zdjęcia pasieki w komentarzu. #wroclaw #olesnica #miod #trzebnica #dolnyslask #pszczelarstwo
maspalomas - Dzień dobry mirki i mirabelki! Chciałbym wspomóc swojego tatę który w ty...

źródło: comment_1653813932VQUt8XP6zbiEvujGIpFYOh.jpg

Pobierz
  • 100
W tym roku pasieka rozrosła się do 10 uli i powstał problem w postaci braku odbiorców miodu, gdyż tato nie ogłaszał się nigdzie i w okolicy działa inny większy pszczelarz.


@maspalomas: Przy 10 ulach spokojnie może zapisać się do regionalnego związku pszczelarzy, nie dość, że będzie interakcja z innymi w postaci spotkań, dostanie wiele porad, do tego ze związku są dotacje z UE i najważniejsze jeden drugiego poleca, u mnie w