Wpis z mikrobloga

Dzień dobry mirki i mirabelki! Chciałbym wspomóc swojego tatę który w tym roku kończy 70 lat i od kilku już lat odkrył w sobie na nowo pasję do pszczelarstwa. W tym roku pasieka rozrosła się do 10 uli i powstał problem w postaci braku odbiorców miodu, gdyż tato nie ogłaszał się nigdzie i w okolicy działa inny większy pszczelarz. Mama mówi aby sobie dał spokój "bo i tak tego miodu nikt nie kupuje". Dla mojego taty stało się to prawdziwą pasją i cieszę się niesamowicie, że ma jakieś zainteresowanie. Pasieka znajduję się we wsi niedaleko Oleśnicy (Wrocław), pod lasem. Tato specjalnie co roku obsiewa ponad pół hektara ziemi facelią, aby pszczoły miały pożytek. Zasadził wokół tej działki niezliczoną ilość lip i innych roślin miododajnych, wykopał studnię i podlewa całe pole, aby wszystko pięknie rosło. W tym roku specjalnie został wybudowany mały domek przy ulach na jego pszczelarski sprzęt. I w sumie wszystko robił to sam, a ja mu pomagałem na tyle na ile mogłem, gdyż pracuję na statku i nie jestem w stanie być często w domu. Pasieka jest pod kontrolą weterynarii, pszczoły są zdrowe. Ze względu że jest to mała pasieka miód jest w 100% prawdziwy, gdyż sami go spożywamy. Czy ktoś byłby zainteresowany zakupem miodu od mojego taty? Jest możliwość dowozu w rejon Oleśnicy, Trzebnicy i Wrocławia przy większej ilości. Zdjęcia pasieki w komentarzu. #wroclaw #olesnica #miod #trzebnica #dolnyslask #pszczelarstwo
maspalomas - Dzień dobry mirki i mirabelki! Chciałbym wspomóc swojego tatę który w ty...

źródło: comment_1653813932VQUt8XP6zbiEvujGIpFYOh.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Antibambino: praktycznie wszystko sprzedaje się w słoikach 900ml bo takie są najpopularniejsze więc nie wiem o co się #!$%@?łeś i usilnie przekonujesz do tego co ty byś wolał, zdradzę Ci sekret - nikogo nie obchodzi co ty byś wolał, druga sprawa że tego miodu o którym dyskutujesz i tak nie kupisz zapewne więc daj se spokój i ciesz się resztką wolnej niedzieli
  • Odpowiedz
@maspalomas: Różowa pyta czy da się zamówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogarnij jakieś tanie przesyłki (sendit.pl albo furgonetka.pl) i spokojnie na wykopie opylisz cały urobek.
  • Odpowiedz
W przypadku naszej rodzinnej pasieki samych zamówień od rodziny i znajomych bywa 5x więcej niż uzyskanego miodu, więc niektórzy zamiast pięciu słoików możemy zaoferować tylko jeden. Czasami wystarczy spytać sąsiada, znajomych, po rodzinie, a pocztą pantoflową wieść szybko się roznosi i klientów będę dużo. Nie ma co też się szarpać z jak najszybszą sprzedażą - dobry miód się nie zepsuje. 40 zł to zdecydowanie dobra cena za słoik "litrowy" (900 ml, 1,2
  • Odpowiedz
@maspalomas: Mama mówi aby sobie dał spokój "bo i tak tego miodu nikt nie kupuje".

Powiedz mamie, że się myli, a tacie powiedz, żeby nie słuchał kogoś kto się nie zna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maspalomas: Ogłoś się do wrocławskich browarów craftowych jak Browar Stu Mostów, Browar Profesja czy Browar Widawa (Chrząstawa pod Oleśnicą). W piwowarstwie rzemieślniczym miód to lubiany składnik.
  • Odpowiedz