Wpis z mikrobloga

Nie wyrokując kto ma rację w temacie ASW i ogólnie wojska dodam tylko od siebie, że odnośnie samych debat to Wolski trafia w sedno, taka debata na żywo nie ma praktycznie żadnej wartości merytorycznej i służy pokazaniu swoich możliwości erystycznych, dużo lepszą formą polemiki jest wymiana argumentów pisemnie, bo oponenci mają szansę zweryfikować informacje podane przez drugą stronę, podać źródła itd. a np. to czy ktoś naturalnie zachowuje się przed kamerą nie ma wpływu na odbiór.

#ukraina #wojna #wolski #bartosiak
  • 16
@mel0nik: ja nie śledzę aż tak tej "afery" i uważam, że Wolski czasami niepotrzebnie używa infantylnego języka względem drugiej osoby. Z drugiej strony nie rozumiem nigdy tej obsesji z debatami. Debata to nie jest żaden merytoryczny pojedynek. Ta forma punktuje osoby, które umieją się lepiej zaprezentować czy ot tak wymyśleć argument na dany temat.

Ja na przykład kompletnie w tej formie się nie odnajduję. Mam w poszczególnych tematach dużą wiedzę, ale
@Pan_Nimbus: znacznie łatwiej mówi się o czymś co istnieje i mozesz przestudiować od a do z dany produkt a trudniejsze jest stworzyć pomysł na armię. Bartosiak stworzył ten plan ( nie wiem czy jest on dobry czy nie) ale dzięki niemu rozpoczęła się dyskusja na temat wojskowości w Polsce. Wolski też ma w tym swój udział bo często się wypowiada o tym. Tylko chodzi że Wolski na końcu nie chce/boi się
dużo lepszą formą polemiki jest wymiana argumentów pisemnie, bo oponenci mają szansę zweryfikować informacje podane przez drugą stronę, podać źródła itd.


@mel0nik: To prawda, ale ludzie z drugiej strony wolą oglądać debate, niż czytać i analizować. Np. prezentacje o ANW obejrzały miliony, a PDF ściągneło zaledwie kilka tysięcy.
@Gauczo23: łatwiej mówić o czymś niejasnym, o czymś co sam wymyśliłeś, w warunkach hipotetycznych. Bo nie da się tego zweryfikować. Można manipulować i lawirować do woli.

No i dalej nie rozumiem sensu tej debaty. To wyglądałoby jak rozmowa polityków - "wygrałby" ten, który lepiej by manipulował i lepiej chwycił za serce widzów, którzy #!$%@? wiedzą i #!$%@? mogą rozstrzygnąć.
@Pan_Nimbus: trudniej właśnie jest stworzyć projekt który ma odpowiadać za bezpieczeństwo kraju bo chyba obydwoje się zgadzają że nasze dzisiejsze wojsko jest tragiczne. Wolski oskarża Bartosiaka że ANW jest tragiczna i boi się debaty to chyba coś nie tak. Tutaj Stanowski celnie powiedział o tym że zaproszenie do debaty z obecnymi dowódcami wojska jest bez sensu bo raczej siebie źle generałowie nie ocenią. A tego domaga się Wolski co dla mnie
@mel0nik: "Telewizja ma swoją dramaturgię, gdyż odwołuje się do emocji i pochłania uwagę bez reszty. Mimo to obstajemy przy poglądzie, ze słowo drukowane jest bardziej skutecznym narzędziem dla celów edukacji i perswazji. Autorzy książki, nie popędzani przez tykający zegar, mogą zagłębić się w zagadnienia. Czytelnik, nie rozpraszany emocjonalnie pociągającymi obrazami, nieubłaganie przesuwającymi się po ekranie, może się zastanowić i powrócić do czytanych już stronic.

Ktoś, kto dał się przekonać w jeden
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mel0nik: no debata na żywo nie ma sensu, zgadzam się. Beton w MON jest tak wielki, że to nie ma sensu xD A to co się odwala od jakiegoś czasu w MON, ale nie mogę powiedzieć szczegółów. Dramat xDDDDDD
@Gauczo23: Faktycznie Stano to prawdziwy autorytet, więc skoro on powiedział, że nie ma sensu tworzyć jury weryfikujące argumentację obydwu stron to, to nie ma żadnego sensu. Stanowskiemu nie zależy na tym, by pokazać kto ma rację, tylko na tym, by było mordobicie i wyświetlania hejtparku, także litości...
@Gauczo23: może mieć rację w jakimś konkretny przypadku, ale w tym kokretnym racji nie ma.

Przecież już na samym wejściu Bartosiak ma fory, bo zwyczajnie lepiej wygląda od Wolskiego, ma lepszą manierę i obycie przed kamerą, co nie znaczy, że gada z sensem. Poza tym w tym jury nie muszą być generałowie. Mało jest w Polsce publicystów na temat militariów? Na temat geopolityki? Wykopki jak zwykle znajdą swojego idola i w
1. Wolski chce generałów obecnych dowódców wiec nie oni będą zachwalać tak jak powiedzial stanowski jakby zrobic debatę o PiS i morawiecki miałby ocenić czy dobrze rządzi. 2. Wolski też ma obycie przed kamerą wystepuje na yt, tvn i rmf fm. 3. Nie chodzi o popieranie tylko o debatę której Wolski się boi.