Wpis z mikrobloga

Chyba nic mnie tak nie triggeruje jak ludzie którzy puszczają psa w mieście bez smyczy xDˣᴰ

Sam mam psa i nie wyobrażam sobie nie mieć kontroli nad tym co robi.

Bydło

#psy
  • 345
  • Odpowiedz
@rmk93: taka jest różnica, że gdy lecisz samolotem to są dokładane wszelkie starania żeby lot odbył się bezpiecznie, myślę, że gdy pies jest na smyczy to jest o wiele mniejsza szansa, że coś #!$%@? dlatego po prostu uważam, że właściciele psów powinny dokładać wszelkich starań żeby nic się nie stało bo są za to zwierzę odpowiedzialni
  • Odpowiedz
@kaorle84:

W ogóle trzeba być nienormalnym żeby trzymać psa w bloku te same osoby strasznie się obruszają jak cyrk w mieście zawita, hipokryzja i debilizm.


Skąd ten mit biednego psa w bloku? Pies ma mieć zaspokojone potrzeby gatunkowe i ogródek nie załatwia sprawy. Dom/blok to miejsce do spania i tyle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@hashus: pies puszczany bez smyczy powinien mieć obowiązkowy kaganiec. Brak kagańca albo smyczy = pies do utylizacji a właściciel z karą 10000 zł
  • Odpowiedz
@hashus: Pomijając wszystkie odpowiedzi związane z bezpieczeństwem ludzi, należy też pamiętać, że taki pies w mieście bardzo łatwo może zostać rozjechany przez samochód. Nic tak mnie nie wkur*** jak ludzie, z otwartą brama i psem na wolności. Ide sobie koło takiego domu, pies wybiega za nami i nawet jak jest nieagresywny to na moich oczach prawie został przejechany przez samochód. Az poszedłem do tego typa z domu i mu o tym
  • Odpowiedz
@hashus: mam kundla 10kg. Nawet nigdy nie miałem smyczy dla niego. Jak ktoś nie umie ułożyć psa to go musi ciągnąć na kablu. Najwidoczniej posiadanie psa nie jest dla ciebie. Mój słucha komendy, smycz mu nie potrzebna.


@Nester86: Każdy Sebastian tak mówi dopóki w jego psie nie odezwie się pare instynktownych szarych komórek. Wtedy jest „OJEEEJ”
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: nie zrozum mnie źle, sam psa miałem 14 lat, jeździłem z nim na szkolenia, słuchał się a pomimo tego prowadziłem go na smyczy w miejscach w których spodziewałem się dużej ilości ludzi. Zmierzam do tego, że w jakiś określony sposób posiadanie zwierzaka powinno być ujęte w ramach prawa bo niestety taki samopas przyczynia się do tego, ze często samemu zwierzęciu może stać się krzywda nieważne czy wleci pod rower czy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@hashus: jeszcze lepsi są właściciele psów, najczęściej w małych miejscowościach lub na wsiach. Brama do posesji otwarta na oścież, a pieski wesoło biegają po okolicy, często zachowując się agresywnie w stosunku do rowerzystów/pieszych. No ale jak wiadomo "Puszek nie gryzie" ()
  • Odpowiedz
Co myślicie o obroży elektrycznej? Pełne posłuszeństwo pełna znajomość psychiki psa i jako zabezpieczenie obroża elektryczna
  • Odpowiedz
@Xemioza: siłą argumentów, a coś mądrzejszego powiesz? Czy to wszystko na co cię stać?
@FrasierCrane: 10 lat pies żyje i nigdy sam w stronę ulicy nie poszedł więc dlaczego miało by się to zmienić? Ty wiesz lepiej, lepiej znasz mojego spa i drogi którymi chodzę. A dzbana to sobie po rodzicach szukaj bo coś musi tłumaczyć twoja głupotę.
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza:

@hashus

@jield oooho, wykopki bojące się wszystkiego odc. 2137.
W domu też trzymasz psa na smyczy w przedpokoju, bo przecież może cię ugryźć?
Za małolata codziennie z pieskiem do parku latałem, gdzie była masa innych psów i nigdy nie widziałem, żeby ktoś był pogryziony.

Dodaj do tego to, że niektóre rasy muszą się wybiegać i wyobraź sobie, że ludzie mają takie psy też w mieście, więc co? Mają jechać 20km
  • Odpowiedz
Skąd ten mit biednego psa w bloku? Pies ma mieć zaspokojone potrzeby gatunkowe i ogródek nie załatwia sprawy. Dom/blok to miejsce do spania i tyle.


@PiesTaktyczny: Tego niektórym nie wytłumaczysz. Pies ma mieć hektary żeby się wybiegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@pablooooo no nie męczy, tylko panikuje na widok innego psa zamiast się z nim bawić jak normalny pies xD

No super żywot. Jak będziesz miał gowniaka i ktoś go uderzy w szkole to też będziesz kazał ludziom trzymać się z daleka zamiast pomóc gówniarzowi przezwyciężyć traumę?
  • Odpowiedz
@hashus: Sam mam psa, którego mam ze schroniska i ma problemy behawioralne, nad którymi pracujemy - bywa agresywny w stosunku do innych psów (broni nas o życie). Dlatego #!$%@? mnie jak idzie łajza z psem bez smyczy i ten pies podbiega do mojego triggerujac go.
  • Odpowiedz