Wpis z mikrobloga

Mirki za tydzień idę po podwyżkę i ogólnie renegocjuje warunki umowy w moim #pracbaza

Pracuje jako #serwisant co wiąże się z duża ilością czasu poza domem i wyjazdów. Dotychczas zawsze (poprzednie prace) pracowałem w siedzibie firmy, od jakiegoś roku (obecna praca) pracuje mobilnie i moje życie pogorszyło się. W skrócie:

Ryczaltowany czas pracy; nieważne ile godzin pracuje u klienta, płatne mam tak samo co znaczy, ze nie mam płatnych nadgodzin (jebe za darmo). Z tego co wiem to jest to rak tej branży, aczkolwiek nie wiedziałem o tym gdy sie zatrudniałem.

Kilometrowka; ceny paliw rosną, a kilometrowka nie

Dieta; patrz punkt wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedzenie w hotelu bywa bardzo drogie, a często jest tak, ze nie ma warunków zeby jechać gdzieś na obiad.

Pensja; bardzo średnia, takie zarobki spoko dla kogos kto pracuje na etacie 8-16 i do domu, a nie na takich warunkach jak ja. Znajomi na stażu dostają podobne pieniądze xD a niektórzy pracuje na HomeOffice co już w ogóle XD

Premie; dostałem raz i to pół roku temu za gruba robotę u klienta.

#pracbaza #januszex #januszebiznesu #wynagrodzenia #praca #pracamechanika #pracazdalna #serwis #serwisant #inzynierserwisu
  • 18
@Wannababcie: ja na serwisy jeżdżę baardzo doraźnie, ale u mnie w firmie wygląda to tak, ze jedzie się albo służbowym albo wypożyczonym z wypożyczalni na koszt firmy, a każda godzina pracy jest zapłacona (ta w podroży tez), niewazne czy sie robi 8 czy 11 - wszystko zgodnie z kodeksem pracy. to moja 3cia firma w branży i w każdej tak było.
nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej, sorry.
@Wannababcie no to chłopie jesteś w jakiejś dziwnej firmie.

U siebie mam 40h tygodniowo 8-16:30 wszystko przed i po to nadgodziny. Dojazd też się liczy.
Hotele do 350-400zl za noc są ok.
Dieta w każdym kraju w Europie 225zl (w pl też)
Ze względu że firma nie ma oddziału w pl auto mam na siebie, ale dostaje co miesiąc dodatek za auto + ok 1.4zl/km przejechany służbowo.
@Tytanowy_Lucjan: Kosztów dojazdów nie mam, na każdym przejechanym km zarabiam bo mam płacona stawkę za km. Podwyżka i warunki pracy to temat na przyszły tydzień. Jestem nowy w branży jeśli chodzi o prace w delegacji i dopiero po czasie człowiek se orientuje w jakiej jest pozycji
@Wannababcie Europa 225, UK 175, reszta świata 300. Mamy prosty podział.

Tak jak rozmawiam z headhunterami to w pl płacą w tej chwili zwykle między 9 a 13k brutto. Przynajmniej ja takie oferty dostaję.
@Wannababcie to one do mnie dzwonią. Nie zapisuje numerów. Na chwilę obecną pracy raczej nie będę zmieniał. Nie chcę sobie pogarszać. Czekam na oferty gdzie na stałe będę miał powyżej 20k miesięcznie.

Powiedz co umiesz to mogę o Tobie pamiętać jak będą następni dzwonili.
@Wannababcie Pracowałem w podobnej pracy kilka lat temu i oprócz diet był dodatek do każdej przepracowanej godziny na wyjeździe i oczywiście jazda służbowymi samochodami.
Płacone za każdą nadgodzinę, dojazd na obiekt i powrót też wliczony (dla każdego pracownika, niektóre januszeksy liczą godziny tylko kierowcy).

Mimo wszystko i tak średnio się to opłacało. Teraz pracuje na uruchomieniach, głównie za granicą gdzie zarobki rzeczywiście trochę wynagradzają zmarnowany czas.