Wpis z mikrobloga

#drstrange #mcu #marvel
Równie dobrze Wanda mogła STWORZYĆ uniwersum, z którego pochodzi America Chavez.
Zasady multiwersum i podróży w czasie w MCU na to spokojnie pozwalają, a Wanda potrafi wpływać na prawdopodobieństwo, więc mogła zainicjować uniwersum, i swoją mocą wpłynąć na wydarzenia w nim tak, żeby doprowadzić do powstania osoby z mocą podróży w czasie, bo akurat takiej osoby potrzebowała do realizacji swojego celu, gdy zobaczyła że w innych światach jej dzieci naprawdę istnieją.

Z "What if...?" wiemy, że drobne przypadkowe zmiany mogą złamać "pryzmat", i doprowadzić linię czasu na zupełnie nowe rejony, a z kolei Wanda ma moc wpływania na prawdopodobieństwo, jak już napisałem.

Jak już Wanda stworzyła linię Chavez, doprowadziła do rozpoczęcia jej podróży multiwersalnej, to tylko potrzeba było poprowadzić ją tak, żeby trafiła do głównej linii MCU, co Wandzie się całkowicie udało, ostatecznie Chavez wylądowała w rękach Wandy.

Jak się podoba taka teoria? :D

#spiderman #avengers #endgame #loki #whatif #wandavision #timetravel #multiverse #disney #disneyplus #kino #serial #film #strange #doctorstrange
  • 22
@look997: Ta teoria niezbyt pasuje. Wanda nie ma mocy podróży w czasie.

Strange stwierdził, że Chawez podwiadomość prowadziła ją do światów gdzie mogła uzyskać pomoc.

Wanda zyskała umiejętność opętania innych wersji siebie więc nie musiała sprowadzić Chawez do głównej linii czasu.

Mogę się mylić ale ścigające potwory chyba także miały umiejętnośc wyssać moc z Chawez.

Najśmieszniejsze jest to, że ostatni Spiderman No Way Home pokazał, że zwykła magia, której każdy mógł
Mogę się mylić ale ścigające potwory chyba także miały umiejętnośc wyssać moc z Chawez.


@antb47: Tu trafnie napisałeś, to one mogłyby otworzyć portal, po wyssaniu mocy.

Czyli mogła ukraść moc i sprowadzić do siebie już potwora/inną siebie i wtedy ją sobie wziąć. Ok.

Ta teoria niezbyt pasuje. Wanda nie ma mocy podróży w czasie.

Najśmieszniejsze jest to, że ostatni Spiderman No Way Home pokazał, że zwykła magia, której każdy mógł się
@look997: Nie oglądałem WHAT IF, czytałęm tylko o tym i widziałęm tylko kilka scen na Youtubie i to też nie pasuje. Ultron z kamieniami nieskończonośći usłyszał Watchera, zorientował się że istnieje coś więcej niż jego wszechświat i kilka odcinków później zaatakował inne światy. Gdyby efekt obserwatora istniał, to Ultron by zastygł po słowach "kto to powiedział"

W filmach Stan Lee był Watcherem albo dla nich pracował (jest jedna scena)

W filmie
Gdyby efekt obserwatora istniał, to Ultron by zastygł po słowach "kto to powiedział"


@antb47: Analizowałem to już :)
https://www.wykop.pl/wpis/60895293/#comment-216073569
(ogólnie na YT te fragmenty są straszliwie pocięte)

Konkretny fragment o "What if...?" (ale polecam przeczytać całość:
"Obserwator w What if 1x09 to samo - powiedział strażnikom multiversów "wrócicie dokładnie do momentu, w którym weszliście" około 27:12 - czyli dokładnie tak, jak to tłumaczył Hulk Przedwiecznej.

Ja to rozumiem tak, że np.
@look997: Za dużo o tym myślisz. Te filmy są robione dla rozrywki i nikt w nich za bardzo nie przejmuje się logiką.

Weźmy Mjolnir - raz daje moc, raz ją ogranicza..
Albo podróże w czasie w Endgame i odmłodzenie/postarzenie podróznika w czasie. To ma zero sensu

Jeżęłi Strange wyśnił tą walką nowy wszechświat, to powinny być dwie Ameryki Chawez a było stwierdzone, że jest tylko jedna.

Według Twojej teorii MCU strange
Za dużo o tym myślisz. Te filmy są robione dla rozrywki i nikt w nich za bardzo nie przejmuje się logiką.


@antb47: Hehe, najlepszy argument na wszystko. A ja mam rozrywkę w dopasowywaniu teorii do wydarzeń. Dla rozrywki to robię. Nie można? xD

Weźmy Mjolnir - raz daje moc, raz ją ogranicza..


@antb47: Dlatego ja piszę tylko o teorii podróży w czasie, bo tylko ona ma sens. ;)

Albo podróże
Hehe, najlepszy argument na wszystko. A ja mam rozrywkę w dopasowywaniu teorii do wydarzeń. Dla rozrywki to robię. Nie można? xD


@look997: Oczywiście że można.

Jak Strange w pierwszym swoim filmie cofał jabłko, to myślisz że skąd kamień czasu miał informacje o tym, jak wygląda to jabłko w wersji nie ugryzionej? Z przeszłości! To jabłko zostało ukradzione z dodatkowej linii czasu, zrobionej tylko dlatego, żeby Strange miał z powrotem całe jabłko.
Nie Strange po prostu cofnął czas dla tego jabłka.


@antb47: No ale co to znaczy "cofnął czas dla tego jabłka"? :D Wchodząc w głębiej, musiał pozyskać informacje o strukturze jabłka z przeszłości, i umieścić informacje z przeszłości, w teraźniejszości.
W MCU (jak wygląda), nie ma cofania wydarzeń, co się wydarzyło, to się nie cofnie. Bo inaczej by powstawały paradoksy. Np. skąd w głowie Strange pomysł na cofnięcie jabłka, jeśli ono jest
W MCU (jak wygląda), nie ma cofania wydarzeń, co się wydarzyło, to się nie cofnie.


@look997: Powiedz to dla Thanosa - dokłądnie widać jak eksplozja się cofa i Vision jest składany z kawałków
https://youtu.be/tRp4fAXEOEU?t=207

Teoretycznie są dwie opcje, na dostanie w teraźniejszości jakiegoś czegoś z przeszłości: kamień może to sobie wzięć z przeszłości lub może zajrzeć do przeszłości (żeby to zrobić i tak musi utworzyć dodatkowe rozgałęzienie linii czasu), i "zeskanować"
Powiedz to dla Thanosa - dokłądnie widać jak eksplozja się cofa i Vision jest składany z kawałków


@antb47: Ten kamień jest "cofany", tak samo jak i kamień który wyciągnęli skokami tunelem kwantowym.
Nie wiem jaki jest dokładny mechanizm, ale sprowadza się to do tego, że nie można czegoś cofnąć, bo niejako w rozpadzie nie ma informacji o stanach poprzednich (popraw mnie jeśli się mylę), więc informacja musi być wyciągnięta z przeszłości,
@look997: Dosłownie pokazali ciało Visiona skłądające się z kawałków i cofająca się eksplozje.
Co do WHAT IF to może to być niekanoniczne - tak jak Agenci tarczy

Na początku w MCU magia to była technologia, ale potem to zmienili. Piorun zmieniacy ubranie - ciekawa technologia

Stormbreaker - wystarczy stopić Uru i masz działający topór walący piorunami i potrafiacy leczyć.

"Logiczne zasady" to jest śmieszne - zaklęcie do zapomnienia zaczęło sprowadzać ludzi
Co do WHAT IF to może to być niekanoniczne - tak jak Agenci tarczy


@antb47: Nie.

Dosłownie pokazali ciało Visiona skłądające się z kawałków i cofająca się eksplozje.


@antb47: Nie chcę już tego tematu rozbebeszać bardziej. Zakończy to. :D
Proponują, że kamień czasu nie potrafi cofnąć czegoś więcej niż o około sekundę, więc jest to klatka po klatce. Ale czas globalny oczywiście idzie nadal do przodu.
Ja nie mówię, że
@look997: wiesz co mam dosyć. Nigdy więcej nie odpowiem na Twój post.

Ja nie mówię, że tak to musiał sobie scenarzysta wyobrażać, tylko tak to wygląda z zachowaniem kolejności zdarzeń, wynikanie jednego z drugiego itd. To jest w gruncie rzeczy proste, ale może z zewnątrz ci niektóre rzeczy umykają.

Nie chcę już tego tematu rozbebeszać bardziej. Zakończy to. :D


@look997: To brzmi tak jakbyś uważał że jestem za głupi aby
To brzmi tak jakbyś uważał że jestem za głupi aby zrozumieć Twoje mądrości


@antb47: Przepraszam, jeśli tak to zabrzmiało, nie miałem takiej intencji.

Widać tylko chcesz aby ktoś wychwalał Twoje teorie. I nie daj Boże znalazł dowód preciwko


@antb47: Normalnie dyskutuję z tobą, ale jak temat się zapętla bez nowego wkładu, to po co kontynuować? :) Musiałbym zalinkować do poprzedniego komentarza, na temat tego krokowego cofania lokalnego czasu. :D

Jak
Ale to "otwarte multiwersum" znaczy tyle, że już He Who Remains nie pilnuje. Napisałem to tam.


@look997: HWR albo kopnął w kalendarz dawno temu albo zbyt nie przykłądał/a się do pracy.

główne MCU było atakowane z multiversum conajmniej przez:

- Dormmamu (czarodzieje zbudowali sanctums aby go powstrzymać)
- Darkholm (książka + grobowiec - tp bardziej infiltracja niż atak)
- Smok pożerający dusze z Shang Chi (uwięziony przez dobrego czerwonego smoka, ale
HWR albo kopnął w kalendarz dawno temu albo zbyt nie przykłądał/a się do pracy.

główne MCU było atakowane z multiversum conajmniej przez:


- Dormmamu (czarodzieje zbudowali sanctums aby go powstrzymać)

- Darkholm (książka + grobowiec - tp bardziej infiltracja niż atak)

- Smok pożerający dusze z Shang Chi (uwięziony przez dobrego czerwonego smoka, ale dalej manipulący telepatycznie podatnych ludzi w MCU)

Także w Shang chi jest wioska w innym wymiarze która jest
On mógł pochodzić z bardziej pierwotnej linii ALBO zrobić to samo, co zła Nebula z 2014, czyli zajumać czyjś zegarek do podróży w czasie i dołączyć do bardziej pierwotnego świata, niż z którego pochodzi. Także to naprawdę żaden problem, to da się zrobić w ramach tych zasad.


@look997: Nie mógł. według tej logiki musiałby ukrąść zegarek kogoś z JEGO przyszłości i dalej nie potrafiby niczego zmienić w przeszłości

No był to
Nie mógł. według tej logiki musiałby ukrąść zegarek kogoś z JEGO przyszłości i dalej nie potrafiby niczego zmienić w przeszłości


@antb47: Ale w Endgame masz, że Nebula z alt linii wskoczyła do naszej, zamiast naszej. Zobacz mój rysunek i opis z przed 3 lat:
https://www.wykop.pl/wpis/40794735/#comment-143523881
Czyli analogicznie ktoś z naszej linii, w np. 2020 roku skacze sobie do 3020 roku, tam spotyka Kanga, Kang go zabija i wraca sobie do 2020
@look997: Póki co podróże w czasie w przyszłość wymagały urządzenia na miejscu. Thanos nie zdołał skopiować sprzętu Nebuli i samemu skoczyć do 2023. A odtworzył zmniejszające cząsteczki. Tak samo Ant-Man potrzebował szczura uruchamiającego maszynę.

Co do Twojej teorii to znacznie prostsze wyjasnienie jest, że Multiversum ma tak wiele światów, że prawie wszystko się w nim zdarza.

https://www.wykop.pl/wpis/40794735/#comment-143523881

Mylisz się co do kapitana - twórcy potwierdzili, że po prostu skoczył do MCu