Wpis z mikrobloga

Halo, dzień dobry! :)

Jak to mówią, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, a ja lubię szampana, tylko mam pytanie! Czy jest tutaj ktoś kto zakładał własną firmę, a najlepiej to otwierał gastro? :) Chciałabym się zapytać jak mniej więcej wyglada to od zaplecza, zusy i inne bajery, żeby było lepiej, chętnie zapłacę bo nie oczekuję tego, że ktoś podzieli się taką wiedzą za darmo :)

A może chcecie napisać tutaj czy warto było szaleć tak i otwierać coś swojego? :)

Dajcie mi trochę motywacji XD chciałabym, żeby wszyscy znający mnie od strony #ponczekpiecze mogli spróbować mojego ciacha przy pysznej kawie w pięknym wnętrzu :)

#pytanie #pytaniedoeksperta #gastronomia #biznes #gotujzwykopem #pieczzwykopem

Ciacho dla uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zapieponczek - Halo, dzień dobry! :) 

Jak to mówią, kto nie ryzykuje ten nie pije sz...

źródło: comment_1653058819mVqCtdTHuSZoeGQuajTGPV.jpg

Pobierz
  • 25
@zapieponczek: Spokojnie zarobisz, fajne rzeczy pieczesz i masz talent. Może zacznij od zamówień robionych w domu a potem jak już będziesz miał klientelę, zobaczysz jak to się kręci to wtedy otwórz. Chociaz nie wiem, na wiosnę jest chyba najlepszy czas na kawiarnie, ciastkarnie i lody.
Ale mam klientów, całe grono fajnych osób, piekę prywatnie torty a ponad roku pracuję jako cukiernik w restauracji, także o to się nie boję, tylko o to, że mnie ZUSy zjedzą XD


@zapieponczek: Na początek dostaniesz niski ZUS, poza tym nie bój się aż tak, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana a wierz mi że ludzie uwielbiają słodycze i nie potrafią sobie zrobić takich pyszności, lub nie mają czasu.
Może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zapieponczek: dużo odwagi życzę i słodkiej mamony zarobionej na własnych wypiekach! Szkoda, że prawie nad morzem mieszkam, bo byłabym klientką na pewno ()

Myślę, tak jak wyżej pisali, że bądź co bądź, ludzie słodycze lubią, a coraz rzadziej mają czas je robić samodzielnie :)