Wpis z mikrobloga

@kanarovsky: proszę tutaj jest mechanizm działania.

Zagadka nr 1 jakiej walucie jest robiony przelew?
Zagadka nr 2 w jakiej walucie był robiony przelew przed tym mechanizmem?

Słowacja dokona płatności za dostawy gazu z Federacji Rosyjskiej w euro na konto w Gazprombanku, który z kolei przeliczy środki na ruble i przekaże je na rubelowe konto Gazpromu – powiedział Sulik, podkreślając, że „z drugą częścią operacji nie będzie mieć nic wspólnego, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Hieronim_Berelek: mogłeś sobie oszczędzić tych zagadek i napisać normalnie.
Wg mnie to zmienia jedynie tyle, że Włosi ani Słowacy nie kupują bezpośrednio rubli za euro, tylko przewalutowuje je gazprombank i to po dowolnym kursie. Takie trochę umywanie rąk bo przecież w euro płacimy. Jedynym sposobem byłoby nie płacenie w ogóle, ale wtedy nie byłoby gazu. Tutaj kłania się wieloletnie pobłażanie wobec polityki Rosji i brak zróżnicowania dostawców
@kanarovsky: Jest, bo jakby kraje/firmy się nie dostosowały rosja mogłaby odciąć gaz.
Tutaj są 2x problemy
1) Tak jak pisałeś wcześniej

Tutaj kłania się wieloletnie pobłażanie wobec polityki Rosji i brak zróżnicowania dostawców


2) Rozmowy nie powinny prowadzić, poszczególne kraje/firmy tylko UE jako jedność wtedy rosja nie miałby wyboru. Odcięcie kilku krajów jeszcze przeżyją, ale brak płatności od całej UE już nie.

Jakby UE miała w tej chwili pełne magazyny rozmowy
@Nadmucham_ci_w_kasze: Ruskie i tak wymienialy ruble na euro. Co sie tutaj niby zmienilo? W czym tkwi roznica?

Bo Orban chcial skupowac ruble za euro i tymi rublami placic Putinowi (nie patrzylem czy zrealizowal swoje plany). A to jest zasadnicza roznica. Bo skads te ruble musisz wziac, tj. odkupic od Rosji. A po jakiej cenie? Jakim kursie? No takim jakim sobie Putin wynysli.

A tu dalej placa w euro, tylko Putin zamienia
@WiktorekS: cytat z tego samego źródła
(Dziwne że polski rząd tak nie robi. Przecież to ludzie Putina…)
The person close to Gazprom said the current terms mean that the transaction is effectively completed once the buyer pays foreign currency to Gazprombank, since the subsequent conversion to rubles is automatic and doesn’t involve Russia’s central bank, which is subject to EU sanctions
proszę tutaj jest mechanizm działania.


Zagadka nr 1 jakiej walucie jest robiony przelew?

Zagadka nr 2 w jakiej walucie był robiony przelew przed tym mechanizmem?


@Hieronim_Berelek: To ja mam dla Ciebie inne pytanie zagadkę - po jakim kursie będzie przeliczane Euro do Rubla i dlaczego akurat takim?
Pan wykopowy Nostradamus jak zwykle papla ale nie wie o czym. A ja od pół roku już proszę o odpowiedź na jego przepowiednie sprzed 9 miesięcy o tym że evergrande upadnie i mieszkania poleca na łeb. Kazał wołać się po 3 miesiącach. Wolam już go szósty miesiąc.
@mickpl: chciałbym się mylić bo takie oskarżenia łatwo rzucać ale z tego co wiem taktyka ruskich troli jest wrzucić materiał zgodny z ich propaganda (jest) oraz nieodpowiadanie na komentarze (jest).

Propaganda ma jedynie siać ferment. Chyba warto cię wrzucić na czarną listę a najlepiej zbanować.