Wpis z mikrobloga

Zainspirowany postem @Krystian19922 wrzucam post do dyskusji w temacie #rower #rowery

Mianowicie - co uważacie za rowerowy niezbędnik który warto mieć przy sobie? Zarówno z tematyki rowerowej jak i #edc ?
Właśnie przesiadam się na nową szaszetę i zacząłem przepakowywać rzeczy. Zostawiłem:

- łyżki do opony
- PLNy na wszelki wypadek
- chusteczki
- łatki + klej (do wywalenia, jak tylko znajde miejsce na dętkę(
- trytki
- plastry

Z drugiej strony:

- zestaw kluczy (ampuli)
- multitool
- zapalniczka z izolacją

Dojdzie:

- wspomniana dętka
- pompka
- spinka rowerowa
- rękawiczki gumowe

Co warto jeszcze wrzucić?

#pytanie #kiciochpyta #mtb #dyskusja
ATAT-2 - Zainspirowany postem @Krystian19922 wrzucam post do dyskusji w temacie #rowe...

źródło: comment_1652355206FEMbrsEKzG51lZ1reXLx9b.jpg

Pobierz
  • 31
@ATAT-2:
- Zapasowe ogniwo do latarki/bateria do lampki w torebce strunowej
- Adapter z wentyla Presta na Schrader - zajmuje miejsca tyle co nic, a pozwoli użyć kompresora na stacji lub czyjejś pompki w razie W.
- Snikers/jakiś baton proteinowy/inny słodyczek, co w razie konieczności dorzuci Ci ~250kcal lub poprawi morale w kiepskiej sytuacji.
- Kabel do ładowania telefonu/licznika, nawet jak powerbanka nie bierzesz, to czasami ktoś z kim jedziesz będzie
Gotówka ważna rzecz, ostatnio z naręczem napojów i słodyczy biegłem do kasy wioskowego sklepu szczęśliwy jak za PRL-u, ale jak pedałem po piszczelu oberwałem odmową autoryzacji... Dawno nie złapałem takiego doła, aż mi przemiła pani chciała choć wodę podarować, bo pieniążków oczywiście nie miałem :)
@ATAT-2: zapasową spinkę i przelotkę do wentyla polecam sobie taśmą izolacyjną gdzieś przykleić do kabli. Picrel z przodu, ale ja mam przy napędzie, bo nie potrzebuję tego oglądać.

Pod korkami w kierownicy można też trochę gówna pochować, chociażby woreczek z łatkami, trytkami i kasą, tylko trzeba to jakoś przywiązać do korka, żeby dało się wyciągnąć.
ujdzie - @ATAT-2: zapasową spinkę i przelotkę do wentyla polecam sobie taśmą izolacyj...

źródło: comment_1652357634PcrudotkUahns6pWhAJ9dq.jpg

Pobierz
@ATAT-2 ja nie masz jakiejś mini apteczki to wez jakieś plastry chociaż i stoperan..
Te chusteczki co masz zamieniłbym na mniejsze takie w kwadratowym opakowaniu.. do tego dorzucilbym nawilżane lub chusteczkę w tabletce..