Wpis z mikrobloga

@Fracture: Ukraińcy i tak nie mają póki co możliwości aby każdego mężczyznę wcielić do sił zbrojnych czy nawet takiej obrony terytorialnej i uzbroić. Bez sensu zostawiać ich tak na łaskę ruskich, którzy i tak zabijają niewinnych cywilów. Skoro mają siedzieć u siebie w domu i czekać aż przyjdą ruscy i zabiją ich bezbronnych, to już lepiej niech uciekają z kraju.
  • Odpowiedz
@Fracture: a skąd wiesz że to nie ruski szpion?

@Fracture: jak to w Ukrainie - celnik pewnie podniósł stawkę, a gość nie miał przy sobie tyle kasy i wpadł.


@galicjanin: chyba naszych chcieli przekupić, chyba nie pisali by o probie przekupienia ukraińców, a pewnie miał więcej, tylko po tamtej stronie też musiał zapłacić.
  • Odpowiedz
@galicjanin: daltego napisałem "chyba" . ja tylko domniemam ze u nas, bo info po polsku. Zakładam że jak my zatrzymujemy kogoś kto chce sie przedostać na ukraine nie piszemy na ukrainskim twiterze po ukrainsku ze zatrzymaliśmy kogoś za łapówkę i zakladam chyba łatwiej jest przekupić ukraińskiego celnika niż naszego.
  • Odpowiedz
@blargotron: może. ja bym powiedzial ze mają podobne podejscie do puszczania mezczyzn jak ukrainskie sluzby. jak nie ma kwitów zwalniających ze sluzby to wracacie chlopaki do siebie. a kobiety to sprawdzanie dokumentow pro forma. ale to tylko moje przypuszczenia, pogranicznicy, wojskowi i sluzby generalnie mają inne podejscie do takich rzeczy.
  • Odpowiedz
  • 8
@shmatshiage Według naszej straży granicznej nie ma znaczenia płeć, każdy jest traktowany tak samo. Polskie służby nie sprawdzają żadnych dokumentów o zwolnieniu ze służby, bo takie nie są obowiązującym dokumentem do przekroczenia granicy.
  • Odpowiedz
naszej straży granicznej nie ma znaczenia płeć, każdy jest traktowany tak samo. Polskie służby nie sprawdzają żadnych dokumentów o zwolnieniu ze służby, bo takie nie są obowiązującym dokumentem do przekroczenia granicy.


@Fidel1: czyli jak przejdzie przez ukrainska odprawe gosc ktory zgodnie z prawem ukrainskim nie moze opuscic ukrainy to nasi go puszczą?
  • Odpowiedz
@Fracture: z jednej strony czemu by mieli nasi celnicy pilnowac ukrainskiego prawa, dwa ze pewnie zaj****ni robota to chca miec z bani, ale jezeli to co pisze to prawda to jestem troche zniesmaczony i głęboko wierzę że internet się moim zniesmaczeniem przejmie ;)
  • Odpowiedz
  • 10
@shmatshiage Tak, jeśli ma paszport to nie mają żadnych podstaw żeby go zatrzymać.
Gdzieś czytałem że Mołdawia "umożliwia" nawet przejście przez zieloną granicę z tego powodu.
  • Odpowiedz
@Fracture: To jest pokazówka. Na 100% na niektórych przejściach faceci nie mają problemu z przekraczaniem granicy. Ostatnio znajomy Ukrainiec odwoził rodzinę w okolice Kowela i nawet łapówka przy powrocie nie jest konieczna. Pełno Ukraińców przyjeżdża teraz po samochody do Polski, Litwy, bo im myto od sprowadzenia auta znieśli.
  • Odpowiedz
Ukraińcy i tak nie mają póki co możliwości aby każdego mężczyznę wcielić do sił zbrojnych czy nawet takiej obrony terytorialnej i uzbroić. Bez sensu zostawiać ich tak na łaskę ruskich, którzy i tak zabijają niewinnych cywilów. Skoro mają siedzieć u siebie w domu i czekać aż przyjdą ruscy i zabiją ich bezbronnych, to już lepiej niech uciekają z kraju.


@Nateusz1: I tu sie grubo mylisz.
  • Odpowiedz
@ChrisFella: Mają broni, umundurowania, wyposażenia i innego niezbędnego sprzętu dla całej męskiej populacji, liczonej w milionach? Nawet jeśli mają to dochodzi do tego kwestia przeszkolenia, dostępnych instruktorów i placówek szkoleniowych, czy mają taką możliwość przy mocno przesyconych silach zbrojnych. Z tego co widzę na zdjęciach to sporo mężczyzn w wieku poborowym chodzi w cywilu, nie zostali nigdzie zwerbowani.

Czy może masz na myśli to żeby zostali i np. pomagali w wolontariacie?
  • Odpowiedz