Wpis z mikrobloga

przesiadłem się wczoraj z OnePlus6 na Iphone13. Nawet fajny ten iOS, faceID robi mega robotę. aczkolwiek mam wrażenie że nawet mój stary OnePlus6 po postawieniu od zera systemu działa szybciej niż ten Iphone. dość mocno przeciągnięte są te animacje w iOS. ciekawe czy za te 4 lata wybiorę Iphone czy wrócę na Androida albo i wcześniej

najbardziej w iOS mnie boli brak możliwości blokowania reklam w apkach i YT. na Androidzie był root + AdAway + Yt Vanced i nigdzie nie miałem reklam

i apka Wykopu jest mocno średnia, Zakop też średni. wolę na przeglądarce przegląć Wykop niż używać apek

wołam niedowiarka @e_m_p co myślał że troluje

#android #iphone
mapache - przesiadłem się wczoraj z OnePlus6 na Iphone13. Nawet fajny ten iOS, faceID...

źródło: comment_1651817915YmXdtrO62eqp4vwhN33PqH.jpg

Pobierz
  • 165
@mapache: mam ip12 od ponad pół roku, właśnie z niego piszę. Przesiadłem się z xiaomi mi9 se. Ale drugi raz IOS raczej nie wybiorę. Takie przykłady z jednego dnia: Źle się integruje z systemem w BMW, nie da się odpalić latarki i aparatu jednocześnie (trzeba włączyć nagrywanie wideo)
@mapache: Mi te udostępnianie w iPhone też czasem działać nie chciało. Ani po wifi ani po kablu. Pytałem znajomego jak to zrobić, to powiedział że mu też po kablu nie działało xD musiałem prosić o internet mojego tatę z telefonem z androidem za 500zl xD

Kupiłem sobie ostatnio zegarek Garmina. Integracja z ios też jest trochę okrojona względem androida z tego co czytałem.

Nie chcę zniechęcać, ale mnie ten ios irytuje.
@mapache: bo iphone sam w sobie jest useless i nie różni się zbyt wiele w użytkowaniu od Androida, chyba ze korzystasz z gestów :) iOS here. korzystam jeszcze z macbooka, służbowo - po spięciu ze sobą Apple ID jest w pytę. synchronizacja natychmiastowa, kopiowanie między urządzeniami i obsługa przeglądarki z obu sprzętów, iCloud
@mapache: https://www.reddit.com/r/Garmin/comments/q3xe1d/how_do_garmin_watches_play_with_ios/
pierwszy komentarz. Daj znać czy piszą prawdę - mój zegarek jeszcze nie przyszedł. Niekoniecznie musi to przeszkadzać, ale jak zbierze się 10 rzeczy które 'nie są koniecznie potrzebne', ale miałeś je na androidzie, to zaczyna się żałować xD

Jeżdząc samochodem używałem asystenta Google do zmiany muzyki. Siri nie działa w polskiej wersji językowej, i co mam zrobić jak chcę włączyć polski utwór, z polskim tytułem? ( ͡° ͜
@maciej__: to musisz mówić po polsku z angielskim akcentem ( ͡° ͜ʖ ͡°) głównie z tego co widzę to piszą że nie ma powiadomień z innych apek niż dzwonienie i SMS. szczerze to nawet na Androidzie z tego nie korzystałem, #!$%@? by mnie strzelił jakbym dostawał co chwilę powiadomienia ze a to ktoś napisał na messenger czy też że odkurzacz skończył sprzątać. ale fakt faktem na anroidzie
@mapache: Na androidzie to po prostu działa. Czasem korzystałem. Mam jeszcze opaskę xiaomi miband 4. Nie działa na przykład sterowanie Spotify kiedy słucham podcastów. Kiedy słucham muzyki wszystko działa jak trzeba xD
Na androidzie nie było tego problemu xD

Ale nie wszyscy słuchają podcastów...

W samochodzie zaświecił mi się check engine. Chciałem sprawdzić za pomocą OBD2 i aplikacji na telefon co to za błąd. Za OBD2 na ios musiałbym dopłacić żeby
@maciej__: w sumie tak po tej dyskusji to mam wrażenie ze większe WOW może wywołać przesiadka z iOS na Androida i zobaczenie ile się da zrobić rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) z drugiej strony zależnie jaki to producent telefonu, to system może być bardziej lub mniej skopany. U mnie potrafiły być bugi typu zdjęcia się nie zapisują. robię zdjęcie, wchodzę w galerie a tu nie ma (
@mapache: Na ios się z tym nie spotkałem. To telefon do pisania, dzwonienia, oglądania filmików i robienia zdjęć. To wszystko działa. I działa dobrze. Ale żeby robić cokolwiek więcej, to potrzebny Android ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z drugiej strony, na androidzie mogą się zdarzyć takie sytuacje jak kiedyś na reddicie czytałem z pixelem - aplikacja Teams zbugowała dostęp do aplikacji dialera, i ktoś nie mógł zadzwonić po