Wpis z mikrobloga

większość ludzi chciala mieć mieszkanie na własność i nic więcej


@fiedya: oczywiście, ale niestety mieszkania są drogie i kapitał jest bardzo drogi. Przykro mi że nie da się kupić ze średniej pensji, ale stopy nie mogą być niskie żeby prowadzić do patologii

(nie mówię o fliperach i innych pseudorentierach, ktorymi gardze mocno)

ich się powinno dojeżdzać też w inny sposób. Lepiej by działał dobry podatek od szybkiej sprzedaży, nawet kastral od
niejeden spierdoks tutejszy by sie ucieszył, #!$%@? z kim ja tutaj siedze


@fiedya: cóż, kilka lat temu niejeden krecyciarski spierdox się cieszył, że dostał kredyt na WŁASNOŚCIOWE mieszkanie, a hehe spierdoxy nie mają nawet zdolności i muszą mieszkać ze starymi

przyszła kryska na matyska
ale spokojna głowa, za 5-10-20 lat sinusoida się odwróci i znowu kredyty będą tanie, będzie można brać pod kurek i śmiać się z debili bez kredytów, a
@fiedya: rozróżnijmy fliperów, rentierów, zakredytowanych rentierów.

Fliperzy to rak - tu nie ma wątpliwości. Rentierzy są spoko bo raczej im zależy na długoterminowym wynajmie, niż na sztucznym pompowaniu ceny nieruchomości. Zakredytowani rentierzy to w większości ludzie, którzy nie mieli robić co z oszczędnościami - więc wrzucali w "bezpieczną przystań". Trudno do takich mieć pretensje, że starali się chronić majątek.

Ogólnie problemem jest to, że stopy procentowe powinny być podnoszone w momencie
@angor86: pisząc rentierów miałem na myśli ćwoków pokroju midela i innych :D co do zasady sie zgadzam z tym co piszesz, jako osoba z kredytem a za chwile z dwoma brałem tak, żeby różne wahania nie powodowały u mnie większych problemów finansowych, ale wkurza mnie po prostu ta nagonka i wyczekiwanie niektórych "kiedy jebnie", wiem, że stopy muszą iść w górę i nie mam z tym problemu, tylko mi sie śmiać
@fiedya:

wkurza mnie po prostu ta nagonka i wyczekiwanie niektórych "kiedy jebnie", wiem, że stopy muszą iść w górę i nie mam z tym problemu, tylko mi sie śmiać chce jak niektórzy tworzą narracje, że już zaraz bedzie wysyp mieszkań za półdarmo bo kredyciarze się obsrają


No ci, którym się wydaje, że będzie wysyp mieszkań za półdarmo srodze się zawiodą bo przecież materiały poszły w górę. Tak, może jakiś developer będzie
@fiedya: ciekawe czy kredyciarze przejmowaliby się osobami które uczciwie zarobiły na mieszkanie ale nie mogą go kupić bo pierwsi napompowali ceny kredytem na który ich nie stać xD


@witam12: czyli ludzie zarabiają nieuczciwie na raty kredytów? xD

Sądzę jednak, że na każdych dwóch uczciwych milionerów w Polsce jest przynajmniej jeden milioner kombinator robiący mniejsze lub większe wałki xD Trzeba mieć gwoździa w głowie, żeby napisać taki wysryw jak twój xD