Wpis z mikrobloga

Plusują przeciwnicy palenia. Najgorszy możliwy nałóg, ponieważ ma bezpośrednie przełożenie na zdrowie osób postronnych i angażuje je w ten cały śmierdzący proceder. Oni są gorsi od narkomanów. Gdy ćpun daje sobie w żyłę, to nie obrywam jego porcją heroiny. Gdy przechodzi obok mnie palący, to mimowolnie jestem narażony na wdychanie tej trucizny i bierne palenie (w USA ginie przez to 50k ludzi rocznie). Oczywiście palacz spyta "Hej, gdzie moja wolność". A ja odpowiadam, Hej a gdzie MOJA wolność do spokojnego przejścia przez chodnik bez wyprzedzania palacza, aby nie wdychać trucizny? Albo jak stoję w korku i kierowca przede mną odkręca szybę na szybki dymek a ja to wszystko muszę wdychać? Palacze, zróbcie sobie jakieś miejsca odosobnienia, coś jak budki telefoniczne, że tam sobie wchodzicie i kopcicie nawet godzinę, ale zostawcie przestrzeń publiczną wolną od swojego paskudnego uzależnienia mającego wpływ na moje życie.
#zdrowie #oswiadczenie #dziendobry
Ryneczek - Plusują przeciwnicy palenia. Najgorszy możliwy nałóg, ponieważ ma bezpośre...

źródło: pln

Pobierz
  • 203
  • Odpowiedz
  • 208
A tutaj ciekawy fragment o kampanii American Tobacco mającej na celu zachęcić kobiety do palenia papierosów w latach 30. XX wieku

12 marca 1929 roku kobieta nazwiskiem Bertha Hunt dołączyła do odświętnie ubranego tłum u przechodniów uczestniczących w pochodzie zwanym w Nowym Jorku Wielkanocną Paradą, który szedł właśnie Piątą Aleją. Bertha wzbudziła sensację, zapalając papierosa marki Lucky Strike. Oczywiście jej zachowanie nie wywołałoby takiej reakcji, gdyby nie artykuły w prasie, które z
  • Odpowiedz
  • 67
@Ryneczek jakieś 10 lat temu wydawało się że przecież każdy już wie że palenie to dziadostwo i nie robi z ciebie nikogo cool, ale młodzież dalej pali, mając do tego pełną wiedzę że zostaną z tym na całe życie, zabije ich to i papierosy będą wciąż drożeć
  • Odpowiedz
@Ryneczek: Oczywiście, że jest to najgłupszy z nałogów - ale ciekawie napisał o nim houellebecq w książce serotonina

Papieros to nałóg idealny - bo daje potrzebę i możliwość zaspokojenia tej potrzeby


Czyli idealny drag dla człowieka który sam nie wie czego chce i po co żyje - przynajmniej tyle wie, że musi "nakarmić raka" i ma spokój na następna godzinę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ryneczek: nie mogę się doczekać całkowitego zakazu tego gówna. Pewnie i tak będą sprowadzać nielegalnie, ale przynajmniej nie będą mi już tym zasmradzać przestrzeni publicznej, tylko będą się z tym kryć, tak jak kryją się z ćpaniem
  • Odpowiedz
@Ryneczek: mniej emocji, w ten sposób nie przekonasz żadnego palacza do rzucenia. Jedyne co osiągniesz to że sam się #!$%@?. Palaczy i tak na szczęście ubywa bo działa edukacja i akcyzy. Twoje wyzwiska nie są już tu do niczego potrzebne xD
  • Odpowiedz
@Ryneczek: Najbardziej mnie rozwala jak ktoś jara fajki w furze. Zamiast wysiąść to tworzą sobie kabinę wypełnioną dymem nikotynowym i do tego wszystko śmierdzi w środku. Nie pojmuję kompletnie tego procederu, szczyt obrzydliwości
  • Odpowiedz
angażuje je w ten cały śmierdzący proceder


@Ryneczek: plus to śmieciarze - pod każdym sklepem, na każdym chodniku, parkingach, plażach, itd nie ma kawałka terenu wolnego od ich petow. Podpisuję się rękami i nogami za powszechnym zakazem palenia w miejscach publicznych, na balkonach i tarasach, a także utrudnieniem dostępu do papierosów.
  • Odpowiedz
zróbcie sobie jakieś miejsca odosobnienia, coś jak budki telefoniczne, że tam sobie wchodzicie i kopcicie nawet godzinę


@Ryneczek: są takie na lotniskach (jak wejdziesz do strefy bezpieczeństwa, to nie możesz wyjść, więc nie byłoby gdzie zapalić).

Powinni do papierosów dorzucić jeszcze większy podatek i z tego budować takie kabiny.
  • Odpowiedz
@Ryneczek: jak ja nienawidze jak jakis palacz sobie zapali przed wejsciem do tramwaju czy innego busa i #!$%@? skarpetami potem, albo ktos stoi w miejscu i pali, a dym leci na przechodzacych... Duzo takich przykladow, #!$%@? smierdzieli
  • Odpowiedz