Wpis z mikrobloga

@fiedya: jak z kogoś się kiedyś naśmiewali, że mieszka z rodzicami w wieku 30 lat, bo nie uzbierał kilkuset tysięcy na mieszkanie i uważa kredyt za zło, to sam może odczuwać satysfakcję, gdy osoby z kredytem znajdą się w podbramkowej sytuacji. Nie ma w tym nic dziwnego. Tam samo, jak człowiek odczuwa satysfakcję, gdy osoba, która wymusiła na nim pierwszeństwo na drodze się rozje#ała na następnym skrzyżowaniu.
  • Odpowiedz
@fiedya: szkoda, że tak się przejmujecie kredyciarzami, a macie w dupie ludzi którzy potracili biznesy budowane latami, stracili pracę przez fatalną sytuację na rynku pracy od dwóch lat i potracili majątki i oszczędności przez inflację. ich jest mi o wiele bardziej szkoda niż jakichś kredyciarzy, bo kredyciarze sami sobie na siebie to ściągneli i wiedzieli na co się piszą, a tamte osoby oberwały totalnie niesprawiedliwie, bo mieli nieszczęście żyć w
  • Odpowiedz
@tigga: mam dziwne wrazenie, ze jakby sie pojawil pierwszy news o kims kto nie ogarnal sytuacji finansowej przez hiperinflacje i walnal samoboja po kolejnym spadku wartosci zlotego, to niejeden spierdoks tutejszy by sie ucieszyl, #!$%@? z kim ja tutaj siedze ;/
  • Odpowiedz
@fiedya: tylko każdy porządny ekonomista od dawna ostrzegał, żeby nie brać kredytów i jak najszybciej nadpłacić obecne. już w 2018r. ostrzegano, że zbliża się kryzys mimo tego, że nie było wtedy wizji żadnego koronawirusa ani wojny, ale kto by się słuchał ekonomistów, skoro można się słuchać banków i rządu, co nie?

kredyciarze sami podjęli ryzyko to niech teraz ponoszą konsekwencję, a przez inflację mają oni de facto nadal ujemne oprocentowanie
  • Odpowiedz
no i właśnie #!$%@?łeś wszystkich do jednego wora ("kredyciarze"), tak jakby każdy kto sie posiłkował kredytem był jakimś zwistnym cwelem, który chce innych wykończyć, gdzie zdecydowana większość ludzi chciala mieć mieszkanie na własność i nic więcej (nie mówię o fliperach i innych pseudorentierach, ktorymi gardze mocno)


@fiedya: w ostatnim komentarzu odniosłem się do tego tekstu ^^
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: no ale to było ich ryzyko i niech nie zrzucają go teraz na innych. to raczej ty nie widzisz co piszesz. każdy poważny ekonomista który nie jest amebą od dawna powtarzał żeby nie brać kredytów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@witam12: "kredyciarze" kolejny komuch co musi se wroga znaleźć. A jak ludzie mają kupić mieszkanie w tym chlewie bez kredytu, myślisz, że ludzie biorą kredyty na złość sąsiadom czy jak?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fiedya:

mieć mieszkanie na własność

Mieszkanie na własność, na które ich nie stać?
Czyli taki 'murican dream, ale tylko częściowo? Jak z kopiowaniem przepisów z zachodu, że tylko te idiotyczne?
  • Odpowiedz
@fiedya a co z ludźmi, którzy kredytu nie brali i im 2 ostatnie lata zjadły 20% oszczędności? Na razie nie widać spadku cen mieszkań i swobodnie każdy się może wycofać z nietrafionej inwestycji (tak, mieszkanie dla siebie to też inwestycja). W 99% przypadków wyjdzie na tym lepiej niż ktoś kto kredytu nie wziął i mieszkania nie kupił
  • Odpowiedz
@fiedya: ja osobiście bym chciał zobaczyć zestawienie tych spierdoksów razem ze zdjęciami ich mieszkań, obstawiam 90% mieszka z mamusią i jedyny przychód to kieszonkowe :D
  • Odpowiedz
ciekawe czy kredyciarze przejmowaliby się osobami które uczciwie zarobiły na mieszkanie ale nie mogą go kupić bo pierwsi napompowali ceny kredytem na który ich nie stać xD

każdy kij ma dwa końce


@witam12: Tak, to kredyciarze pompowali ceny, a nie pazerni deweloperzy i banki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jakby każdy marzył o braniu kredytu na całe życie, by zapewnić sobie podstawowy rodzaj bezpieczeństwa, jakim jest
  • Odpowiedz