Wpis z mikrobloga

Pytanie z języka polskiego z perspektywy osoby która w technikum jest i mature dopiero za rok pisze. Bo taki szum się zrobił że pan Tadeusz był i część osób przeczytała, część nie, generalnie raczej maturzyści niezadowoleni. Tyle, że tam były fragmenty podobno. I czy to nie jest tak że da się napisać pracę opierając się wyłącznie na tych fragmentach? Nie czytałem ich dlatego pytam jak to wygląda
#pytanie #matura #nauka #szkola
  • 19
@viciu03: Generalnie to jeśli chodzi o ten temat tradycji w panu tadeuszu to tam jest tyle tego, że mogłeś cokolwiek napisać (z sensem), dobrze uargumentować i by ci zaliczyli. Powiem uczciwie, że żadnej lektury nie przeczytałem. Zawsze jechałem na porządnych streszczeniach (klp albo lekturek) i opracowaniach z youtube. Streszczenia i opracowania w 100% wystarczą ci żeby zdać polski na te 70-60% (oczywiście jeśli umiesz w lać wodę i składać zdania). Jak
@DKMIP: dzięki za radę. Ale ogólnie coś czytałem że za rok te matury mają być jakieś inne i w sumie nie wiem czy to się tyczy też mnie czyli ostatniego rocznika gimnazjum czy tylko tych po podstawówce
@Yandemi: a jeszcze lepiej wziąć rozszerzona i napisać interpretacje bo na wielu uczelniach gdzie wymagany jest polski, przelicznik jest 1,5ptk za rozszerzony pozion
@DKMIP: ale ta matma to jest jakiś odlot totalny. Jak tak patrzę ten dzisiejszy arkusz albo nawet z przed roku to dochodzę do wniosku że nie ma szans żebym miał nawet te 30% xd
@viciu03: to się zacznij uczyć, masz jeszcze rok. Naprawdę dużo da się zrobić w rok z matematyki. Maturę podstawową z Nową Erą (chyba w lutym albo coś koło tego) napisałem na 50% a dzisiaj siadła podstawa na 93%. Rób zadania z poprzednich matur i jakoś dasz rade. Im szybciej zaczniesz tym lepiej
@viciu03: imo to wszystko masz w internecie. Kursy matemaksa, miedzianyfsor, ajkamat. Tylko tak jak napisałem, trzeba przysiąść i się nauczyć, to tylko wydaje się skomplikowane. Jak zrobisz większość zadań z matur to bez problemu dasz rade