Wpis z mikrobloga

Wywiad z ekspertem od inwestycji alternatywnych

Dziś zapraszam do obejrzenia wywiadu z naprawdę fajnym ekspertem. Cieszy, że tacy młodzi ludzie potrafią tak celnie i w przyswajalny sposób przekazać cenną wiedzę. I że dzielą się nią za darmo:
https://www.youtube.com/watch?v=86niP3-NOtE

Dla ułatwienia zrobiłem małe TL:DW wypisując ciekawe dla nas wątki.
Polecam obecnym i przyszłym klientom Assay wziąc pod uwagę poniższe wskazówki eksperta przy analizie inwestycji.

5:48 - Obligacje koroporacyjne
"Obligacje korporacyjne małych podmiotów mają default rate na poziomie 30-40%. Tzn. na 10 podmiotów 3-4 nie wypłacają pieniędzy, które im powierzono."

10:08 - Porównanie oferty funduszy do platform inwestycyjnych
"Jest bardzo wiele platform handlowych, które umożliwiają kupno surowców albo walut. Oczywiście to jest obarczone dużo większym ryzykiem i niektóre z tych platform charakteryzują się tym, że 90% ludzi - którzy tam wpłaca - traci (śmiech). To jest duże ryzyko i osoby oczywiście, które się na to decydują, powinny być poinformowane.
Zaletą tego funduszu jest to, że jak idziemy do funduszu, to fundusz nam to powie. "Drogi kliencie wpłacając tutaj pieniądze liczysz się z takim ryzykiem, możesz osiągnąć taką stopę zwrotu, a my pobieramy taką opłatę. Więc jest to bardzo uczciwy deal."

10:50 - Prosta zasada
"I jeżeli się na tym nie znamy, to prosta zasada jest taka, żebyśmy w to nie inwestowali. Dotyczy się to też funduszy inwestycyjnych."

11:14 - kiedy nie warto inwestować z funduszem
"Wtedy kiedy nie mają [te fundusze], tak naprawdę, pomysłu na to, co kupować. I jeżeli otwierają fundusz oparty o start-up'y przykładowo, a nie znają się na tym kompletnie, to to też nie jest dobry pomysł."

Trzeba zrobić dobry research. Trzeba sprawdzić zarządzającego i kto to jest. Bo na koniec dnia decyduje zarządzający.
(...)
Nie wszystkie fundusze inwestycyjne są godne zaufania."

12:25 - Czego się wystrzegać inwestując
"Na pewno wystrzegać się takich ofert, które obiecują przysłowiowe gruszki na wierzbie. Takich ofert jest bardzo dużo."

12:50 - Afera Finroyal
"Przychodzili ludzie, którzy tam trzymali pieniądze i pomimo tego, że ja im mówiłem i pokazywałem listę ostrzeżeń publicznych KNF, oni dalej trzymali tam pieniądze. Ten mechanizm przekonywania klientów do wpłacania do różnych firm jest bardzo efektywny, ludzie są bardzo na to podatni, bo ktoś jest bardzo przekonywujący. Więc trzeba się wystrzegać takich ofert, które wydają się zbyt troszeczkę podejrzane, zbyt dobre, żeby były prawdziwe.
Jak ktoś daje 13 procent i zabezpieczenie w złocie i nie wiadomo co jeszcze, to powinna nam się zapalić czerwona lampka. Tego się powinniśmy wystrzegać."

#assay
#assaymanagement
#assayasi
#finanse
#gielda
#inwestycje

  • 11
""Wtedy kiedy nie mają [te fundusze], tak naprawdę, pomysłu na to, co kupować. I jeżeli otwierają fundusz oparty o start-up'y przykładowo, a nie znają się na tym kompletnie, to to też nie jest dobry pomysł." Tu przykład tzw samozaorania

"Trzeba zrobić dobry research. Trzeba sprawdzić zarządzającego i kto to jest. Bo na koniec dnia decyduje zarządzający." - Zarządzający portfelami spod żabki w Assay pewnie też dają rade. ( ͡° ͜ʖ
I jeżeli otwierają fundusz oparty o start-up'y przykładowo, a nie znają się na tym kompletnie, to to też nie jest dobry pomysł." Tu przykład tzw samozaorania


@likus8:
( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak robiłem ten wpis i oglądałem gościa, to cały czas miałem wielkiego banana na mordzie. Wciąż myślałem o ich modelu 16 czynnikowym i o ich aplikacjach, których nie ma w sklepie play.
A teraz tak zupełnie na serio. Skąd oni biorą kolejnych uczestników do tej piramidy finansowej? Czy klienci, którzy podejmują decyzje o załadowaniu się w te gówno weksle patrzą tylko na ładne, zrobione na jedno kopyto strony tych śmiesznych start upów? Czy maja cień świadomości, że większość tych firm to tanie kopie obecnych juz na rynku podmiotów, którym pozostało przynosić jedynie straty? Cryptoduck? Bistronaut? Briotech? XD Podejrzewam, że potencjalny profil "inwestora" assay to
@likus8:

A teraz tak zupełnie na serio. Skąd oni biorą kolejnych uczestników do tej piramidy finansowej?


Gadałem kiedyś z takim Maćkiem i powiedział tak:
"Wg zebranych przeze mnie informacji i potwierdzonych przez kilka osób, Assay kupuje bazy danych klientów, a potem wydzwania do nich i namawia na "inwestycje w start-up'y". Najpierw asystenci robią wstępną selekcję i wyławiają te 3% osób, które nie rzucą słuchawką w pierwszych 5 sekundach rozmowy i przekazują
Mianowicie podejrzewam, że w tej spółce nie ma łebskich gości od szeroko rozumianej inżynierii finansowej co zresztą doskonale widać po tym "potężnym" portfolio, zamiast tego mamy sprzedawców czy naciągaczy, w skrócie - ekspertów od wywierania wpływu na ludzi.


@likus8: Kurde, no 100%!
Spółki są dziwaczne. Mam parę do opisania, to jest niezwykłe co oni chcieli przepchnąć. Na stronie trochę się zreflektowali i posusuwali, ale zostawili np. Match Up - rany, ludzie...
Już odpowiadam [niskim, poważnym głosem]

- co z tym zarządcą?

Mamy najlepszych zarządzających i stosujemy 16 czynnikowy system sprawdzania start-up'ów.

- jak się ma zawierzenie do faktów

Ło, Panie. To są rynku finansowe, tu się ryzykuje.

- co to znaczy ,,władać,, ,,próbować wkładać,, ,,zaczynać od małych kwot,,?

To znaczy, że nawet jak masz małą kwotę, to możesz im wpłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kamil_kamil12345K: