Wpis z mikrobloga

Nocne mirki, trzymajcie kciuki proszę. Po ponad 30 latach gapienia się w telewizor na Stany Zjednoczone, poznawaniu ich codzienności od przedmieści, przez szafki w szkołach, czerwone plastikowe kubki, dolary i gumy kulki od ciotki ze Stanów, w końcu blisko czterdziestki zobaczę USA na własne oczy za kilkanaście godzin. I mimo iż to już nie ten sam American Dream, I to nie te same Stany jakie pokazywał Bruce Springsteen w Streets of Philadelphia, to nostalgia wchodzi mocno jakbym wracał do miejsca które dobrze znam, a za którym z jakiegoś powodu tęsknię (mimo iż nigdy tam nie byłem. Dziwne uczucie.
Odwiedzę wchodnie Stany przez okres 2 miesięcy. Gdyby kogoś interesowały spostrzeżenia z Minneapolis, Boston, NYC, Washington DC oraz Filadelfii to dajcie znać. Będę wrzucał pod tagiem #kierownikpodrozuje
Pobierz silentpl - Nocne mirki, trzymajcie kciuki proszę. Po ponad 30 latach gapienia się w t...
źródło: comment_1651455742h3IKh9JK3umym09q2epBdb.jpg
  • 146
@silentpl: Miłego również, czekam na ciekawe relacje. Mnie trochę przeraża wizja, że każdy kogo tam mijam może mieć przy sobie broń i do mnie celować. Mam nadzieję, że ty się tym nie przejmujesz i orientujesz się w prawie dostępu do broni lepiej niż ja.
@manny24: dzięki. Bardziej obawiam się policji jako że przejedziemy autem 4-5 tysięcy kilometrów. Choć tak jak piszesz, nie wiadomo jak z dostępem do broni. Wiadomo że więcej jest tego typu przestępstw niż w Polsce więc jakieś ryzyko jest no ale takie to już są Stany. Pocieszam się że to już nie ten nowy jorku z lat 80ych. Trochę też Minneapolis martwi, po tym jak przeczytałem wiki poradnik na reddicie i jeden
@silentpl: Możesz doznać trochę rozczarowania, ale jednak jedziesz jako turysta. Raczej po Brooklynie czy Harlemie nie bedziesz chodził.


Czemu nie? Tak strasznie tam jest?
@silentpl: wspaniałe wrażenie być w USA po raz pierwszy. W żadnym innym kraju nie czułem się tak znajomo jak w USofA przy pierwszej wizycie. Mimo to wiele nowości i ciekawostek przed tobą. Zachowuj się normalnie to nie będzie żadnych problemów. Z tą przestępczością to jest tak jak śpiewał Kazik:
Zabłądziłem po północy na saucie w Chicago
Miałem serce w przełyku, lecz nic mi się nie stało
Powodzenia!