Wpis z mikrobloga

Nocne mirki, trzymajcie kciuki proszę. Po ponad 30 latach gapienia się w telewizor na Stany Zjednoczone, poznawaniu ich codzienności od przedmieści, przez szafki w szkołach, czerwone plastikowe kubki, dolary i gumy kulki od ciotki ze Stanów, w końcu blisko czterdziestki zobaczę USA na własne oczy za kilkanaście godzin. I mimo iż to już nie ten sam American Dream, I to nie te same Stany jakie pokazywał Bruce Springsteen w Streets of Philadelphia, to nostalgia wchodzi mocno jakbym wracał do miejsca które dobrze znam, a za którym z jakiegoś powodu tęsknię (mimo iż nigdy tam nie byłem. Dziwne uczucie.
Odwiedzę wchodnie Stany przez okres 2 miesięcy. Gdyby kogoś interesowały spostrzeżenia z Minneapolis, Boston, NYC, Washington DC oraz Filadelfii to dajcie znać. Będę wrzucał pod tagiem #kierownikpodrozuje
Pobierz silentpl - Nocne mirki, trzymajcie kciuki proszę. Po ponad 30 latach gapienia się w t...
źródło: comment_1651455742h3IKh9JK3umym09q2epBdb.jpg
  • 146
@silentpl: Będzie super! Polecam obejrzeć okręt wojenny zacumowany w Filadelfii (o ile jeszcze tam stoi, widok na niego z mostu robił wrażenie), przebiec po schodach Rockiego nucąc sobie motyw z filmu, pochodzić tam po parku. Z całego serca polecam także Princeton, Manhattan i Little Italy. Rzeczy mniej oczywiste pokażą lokalesi na miejscu. Trochę zazdroszczę bo tam już znowu jest pięknie i ciepło jak w Hiszpanii :)
@silentpl: Hej. Jak będziesz w Filadelfii, to polecam schody przy muzeum sztuki współczesnej (te po których biegał rocky). Pomnik z filmu został przeniesiony ze schodów na dół, ale na górze jest odcisk trampków Rocky’ego.

Nie wiem na ile Cię to grzeje, ale moim marzeniem było zobaczenie tego miejsca, gdyż Rocky to moja ulubiona seria filmów, a pierwsze dwie części mogę ogladac w kółko.

Jeżeli lubisz sztukę współczesną, to muzeum jest ogromne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@manny24: dzięki. Bardziej obawiam się policji jako że przejedziemy autem 4-5 tysięcy kilometrów. Choć tak jak piszesz, nie wiadomo jak z dostępem do broni. Wiadomo że więcej jest tego typu przestępstw niż w Polsce więc jakieś ryzyko jest no ale takie to już są Stany. Pocieszam się że to już nie ten nowy jorku z lat 80ych. Trochę też Minneapolis martwi, po tym jak przeczytałem wiki poradnik na reddicie i jeden