Wpis z mikrobloga

Nocne mirki, trzymajcie kciuki proszę. Po ponad 30 latach gapienia się w telewizor na Stany Zjednoczone, poznawaniu ich codzienności od przedmieści, przez szafki w szkołach, czerwone plastikowe kubki, dolary i gumy kulki od ciotki ze Stanów, w końcu blisko czterdziestki zobaczę USA na własne oczy za kilkanaście godzin. I mimo iż to już nie ten sam American Dream, I to nie te same Stany jakie pokazywał Bruce Springsteen w Streets of Philadelphia, to nostalgia wchodzi mocno jakbym wracał do miejsca które dobrze znam, a za którym z jakiegoś powodu tęsknię (mimo iż nigdy tam nie byłem. Dziwne uczucie.
Odwiedzę wchodnie Stany przez okres 2 miesięcy. Gdyby kogoś interesowały spostrzeżenia z Minneapolis, Boston, NYC, Washington DC oraz Filadelfii to dajcie znać. Będę wrzucał pod tagiem #kierownikpodrozuje
silentpl - Nocne mirki, trzymajcie kciuki proszę. Po ponad 30 latach gapienia się w t...

źródło: comment_1651455742h3IKh9JK3umym09q2epBdb.jpg

Pobierz
  • 146
@silentpl: Baw się dobrze miras.

Pamiętam emocje u siebie jak pierwszy raz do USA leciałem. Dwie noce wcześniej już spać nie mogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niczego się nie bój, mimo że momentami masz wrażenie, że to kraj trzeciego świata, a nie światowy hegemon to jest naprawdę bezpiecznie.
Jednak pierwszego czarnego z bronią skitraną w bokserkach zapamiętuje się na długo ( )
To ja dodam coś od siebie, jako że byłem w Teksasie miesiąc temu to chętnie ci go polecę. Podobno najprzyjemniejszy stan, życzliwi ludzie i dosyć mało czarnych (ilość czarnych jest dosyć ważna, bo naprawdę mijając ich czlowiek czuję niepokój).
Jeśli będziesz jeździł autem to pamiętaj żeby nigdy nie zostawiać rzeczy za szybą, bo najzwyczajniej ktoś ją wybije i ukradnie wszystko. Bardzo wiele razy spotkałem auta na parkingu z wybitą szybą.
Policja -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@silentpl: miłego zwiedzania Miras! Właśnie wczoraj z żoną rozmawialiśmy o Stanach, że fajnie w końcu byłoby spełnić swoje marzenie i wybrać się tam. Wiekowo jesteśmy po 30 stce :)
Myślimy o zachodnim wybrzeżu z uwagi na parki narodowe. Wybrałeś wschód z jakich powodów? Praca + zwiedzanie?
@silentpl: w stanach nie ma takiej znakozy, po prostu nie przekracaj prędkości więcej jak o 5mph uważaj bo policja ma tam bardzo dużo samochodów bez oznaczeń, nie wyprzedaj też na ciągłych nawet jeśli będziesz jachac 10mph za pojazdem listonosza. Z resztą zobaczysz że tam wszyscy jeżdżą bardzo spokojnie i przepisowo. Ja przejechałem 7000 mil, właśnie po wschodnim wybrzeżu nie przekraczając prędkości na autostradach o więcej jak 5mph i obyła się bez
@silentpl: w stanach zajebiste jest to jak za pierwszym razem się pojedzie to po wyjściu z lotniska dostajesz takiego skołowania. Tam jest wszytko inne, od umywalek, przez gniazdka, chodniki, drogi, sklepy to jest serio taki inny świat, i to jest ciekawe. No i jak już będziesz w NY to odkryjesz że nie wszytko jest takie wielkie jak w telewizji, zwłaszcza times square i Rockefeller center bo pewnie tam też będziesz, za
@silentpl Trochę popsuje Ci zabawę, ale niemalże wszystkie osoby które znam, a które były w Stanach powtarzają to samo - wrażenie o tym kraju zmienia się o 180 stopni kiedy już tam jesteś. Super jest poza miastami, tam gdzie natura, ale miasta... ciekaw jestem Twojej opinii po powrocie.
@silentpl: Mam to samo xD teraz żartuję przy znajomych, że jestem najbardziej amerykańskim kolesiem który nigdy nie był 2 stanach. Nyc to katz delicatessen sprawdź w philly ofc philly cheesesteak. Mógłbym rzucać z głowy miejscami ale to bardziej moję miejsca xD a do takich ogólnych to bym musiał przysiąść i posprawdzać. Pamiętaj nie daj sobie wmówić, że stany to nie jest Wow i to to samo co Europa... To są ludzie