Wpis z mikrobloga

@MMARS: zawsze jest tendencja do wykorzystywania społeczeństwa, natomiast najbardziej będzie to widoczne na samym końcu na osi czasu, ponieważ jest to zjawisko, które podlega kumulacji
  • Odpowiedz
@wolfKida: automatyzacja pracy zamiast dawać profity społeczeństwu sprawiła ze zarobki firm totalnie odjechały od pensji pracowników. Kierunek zmian został już ustalony, z czasem będzie w tym temacie coraz gorzej. Zdobycze technologiczne będą tworzyły cope odwracający wzrok od tego że poziom życia zamiast wzrastać będzie malał. Tej siły już nie zatrzymamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Werdna: Dużo większe znaczenie ma opodatkowanie #!$%@? wszystkiego. Dociskanie przedsiębiorcy i pracownika tak, żeby mógł złapać tylko krótki oddech. Oczywiście nikt na wykopie na to tak nie patrzy, bo mało kto z prowadzeniem biznesu ma cokolwiek wspólnego, ale podam 2 przykłady.

1. Jeśli płacę miesięcznie jako firma 40k podatku VAT, to ile osób mógłbym zatrudnić za tę kasę, żeby mi firma szybciej rosła? Niestety podatek VAT musi być wliczony w cenę produktu dla B2C.

2. Żebym mógł zapłacić pracownikowi 5k na rękę, to muszę wyłożyć z kieszeni ponad 8k. Mając 10 pracowników, jako pracodawca płacę nie 50k, a 80k. Pozostałe 30k, którego pracownik nie widzi idzie prosto do kasy
  • Odpowiedz
@wolfKida:
Rodzice własne mieszkanie za bezcen lub domy z kradzionych cementów, wakacje w Polsce i było ok.
Teraz masz smartfona (nie z górnej półki) i dostęp do internetu naoglądasz się jak można żyć a potem 3000 na rękę sprowadza do parteru. O mieszkaniu/ domie obecnie nawet nie marzę by marzyć. Staram się realizować życie po swojemu i czerpać z niego garściami póki jestem młody ale jest ciężko. Dziecko ? dom ? stabilizacja ? za co ? leczenie zębów xD? kurtka na zimę xD?

W Polsce wybór jest jasny:
Zawód syn, plecak w fajnej firmie, IT , super uber wykształcona osoba po 50x kursach i nastawiona na dokształcanie cały życie i pogoń za karierą. Zostań będzie Ci znośnie tj 7000zł
  • Odpowiedz
@CynicznySkurczybyk: Oaoba prowadzaca biznes here. Co Ty #!$%@? o vacie?? Vat nie jest twoj doliczasz go klientowi i dla Ciebie jest przezroczysty xD. Ty jestes posrednikiem tylko w przekazaniu go US
Wiadomo ze produkt bylby tanszy gdyby nie vat ale lel
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@wolfKida: to nie jest śmieszny mem. Szczęśliwie nie muszę martwic się o kasę i mam dentystę w ramach benefitow ale czasem trzeba załatwić coś na szybko. Zrobienie zęba na dwóch powierzchniach to w Krakowie to obecnie 350-400zl. Cena kosmiczna, zwłaszcza ze dwa lata było to 170zl. Nie wiem jak ludzie na minimalnej mają dbać o zęby swoje i swoich bliskich skoro jest to tak cholernie drogie. Nie mówię już o
  • Odpowiedz
Dla konsumenta to bez różnicy czy płaci VAT


@CynicznySkurczybyk: Nonsens. Dla konsumenta ma znaczenie, czy zapłaci 100 czy 123 PLN. Ty błędnie zakładasz, że jakby rząd obniżył lub zniósł VAT to mógłbyś przytulić różnicę.
  • Odpowiedz