Wpis z mikrobloga

Slicznotka kupiona jakies 6-7 lat temu. Kosztowala ok 120 zl.

- Prawie nie da sie tym skaleczyc, ja zaliczylem jedno skaleczenie z losowych przyczyn
- Tworzywo na raczce robi sie antyposlizgowe po kontakcie z woda
- Idealnie wywazona, jedzie sama po twarzy
- Smieszna cena za jedno golenie. Mozecie sobie kupic 10 szt. zyletek Isany za 5 zl. Kazda sztuka powinna starczyc na 3 golenia. Mozna sobie kupic drozsze zyletki, ktore starcza na dluzej i wyjdzie jeszcze taniej. Dla porownania Gilette mach 3 kosztuje jakies 30 zl za dwie sztuki. Przy codziennym goleniu te dwa nozyki beda do wyrzucenia po 2 tygodniach. Fusion to juz chyba 50 zl za dwie sztuki. Niezle gola, ale tez starcza na max 2 tygodnie przy codziennym goleniu. W skali roku mozna wyrzucic kilkaset zlotych na te wklady.
- Sklada sie z trzech czesci. Rozkladacie, myjecie, wycieracie i jest zawsze lsniaca. Wszystko z metalu, wiec nie trzymaja sie na niej bakterie. Od czasu do czasu mozna przetrzec alko. Nie to co wklady Gillette z magicznymi gumkami nawilzajacymi opracowanymi przez NASA, ktorych jedynym zadaniem jest zbierajie brudu, zarostu i bakterii ze skory, a potem hodowanie tego syfu na tej gumce.
- Pieknie prezentuje sie w lazience, zwlaszcza jesli dokupicie jakis stojak.

#golenie #niebieskiepaski
Pobierz zgubilessiejelonku - Slicznotka kupiona jakies 6-7 lat temu. Kosztowala ok 120 zl.

...
źródło: comment_1651249310VyVpqXMFZu1Z6xWpjkMPYN.jpg
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zgubiles_sie_jelonku: często czytam o tych klasycznych golarkach, ale ja mam taką technikę golenia, że gole się byle jak, poprostu z włosem, a potem pod włos, a szyję dodatkowo w poziomie. I obawiam się że klasyczna maszynka musiałbym tylko góra dół się golić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zgubiles_sie_jelonku: ja mam delikatna skórę łatwo o podrażnienia - ja gole się bulldog sensitive i to są jedyne maszynki jednorazowe które mnie nie kaleczą. I do tego wygoda - mam bardzo mocny zarost, że muszę się golić codziennie bo inaczej krew zobaczę, a tymi buldogami 2 razy w tygodniu 10 minut przed lustrem spędzam. Obawiam się że z klasycznymi maszynkami musiałbym spędzać 15 minut dziennie
@zgubiles_sie_jelonku: No to ja mam taką, mistrzostwo świata pod względem produkcji maszynek do golenia. Maszynka wyprodukowana jeszcze przed obecnością na naszym rynku wszelkiego rodzaju badziewia w stylu Gilette, czy innych temu podobnych jednorazówek.
Proszę panów, przed panami wytwór polskiej produkcji, maszynka z ustawianym kątem ostrza. W tej chwili założoną mam żyletkę Wilkionsona, uważam je za dobre żyletki. Kiedyś niedościgłe były żyletki Iridium, Polsilver im do pięt nie dorastał.
Pobierz Wiskolerdouble - @zgubilessie_jelonku: No to ja mam taką, mistrzostwo świata pod wzgl...
źródło: comment_1651250777cNsO7ZtEBgoM0xDTmmhrby.jpg
@zgubiles_sie_jelonku: Ja przy codziennym goleniu nie zauważyłem jakiś dużych różnic w jakości golenia między żyletkami a zwykłymi maszynkami ale pędzel i krem do golenia czynią cuda.
Ale jak ktoś chce golić 3 dniowy albo starszy zarost to zwykłe maszynki nie mają szans.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zgubiles_sie_jelonku:

Nie to co wklady Gillette z magicznymi gumkami nawilzajacymi opracowanymi przez NASA, ktorych jedynym zadaniem jest zbierajie brudu, zarostu i bakterii ze skory, a potem hodowanie tego syfu na tej gumce.


Ale wiesz że jednorazówki to nie tylko nazwa? ;)
@Tojuztrzeciekonto: Na powierzchniach metalowych bakterie utrzymuja sie krocej niz na innych, bo metal nie jedt przyjaznym srodowiskiem do ich wzrostu.

@staryhaliny: Mach 3 to nie jednorazówki. Producent podaje na swojej stronie, ze jednym ostrzem mozna golic sie az do 15 razy. W przypadku Fusion nozyk wychodzi po 25 zl za sztuke, wiec pokaz mi czlowieka, ktory go wyrzuca po jednym goleniu.

@yousouyou: Da sie nia golic (ta na zyletki)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zgubiles_sie_jelonku: nie wiem. Ja gole się tak:

- tym po lewej twarz. To jest maszynka Wilkinsona. Żyletki teraz używam Isana i jakieś BIC kupiłem do testów.

- tym po prawej głowę. To jest Gillette Blue 3 Comfort. Koło 30 zł za 12 sztuk (2,5 zł za maszynkę). Golę się tym raz i wyrzucam. Wychodzi taniej niż fryzjer ;) Producent cos pisze o 10 goleniach xD.

Do Mach 3 osiem wkładów kosztuje