Wpis z mikrobloga

Dobrrrra mogę wrucic do spamowania.
Ciekawy tydzień się kończy, nasza czarna perła #jsw odbiła się po kilkudniowej korekcie oby na nieco dłużej bo otoczenie znowu wygląda korzystnie.

#bumech zaliczył korektę po prawie tygodniowym wzroście, wyniki już tuż tuż i na pewno wykres poleci w prawo. Trochę strach to trzymać na likend aaale kto nie ryzykuje tego nie walą w dupę dwa razy.

Kontrakty na energetyczny spadają, ale w kontekście szantażu gazowego cena ponownie może się ustabilizować, kontrakty na koksowy kolejny dzień up

#btu myślę że tam John akcjonariusz już jedzie z widłami żeby wyjaśnić zarządowi jak się nie powinno inwestować, no raport porażka, niby odrobili straty ale podejrzewam że trochę im czasu zejdzie zanim przekonają do siebie inwestorów ponownie. O ile wyciągnęli jakaś lekcje ze swoich poczynań.

Z ciekawostek to btu sprzedawało taniej węgiel koksowy niż nasza perła (po ok 240$) więc mamy w kraju dobre kierownictwo. Dodatkowo mocno wzrosły im przychody i wydobycie.

Chiński rząd zniósł cło na importowany węgiel, ale nie powinno się to szerzej odbić na cenie tego surowca (wg. Analityka z blumberga). Rynek jednak tam widzi zagrożenia związane ze słabnącym popytem na ten surowiec.
Chińskie węglówki wrócily po korekcie na ath.

To chyba tyle co udało mi się pozbierać, następne dni powinny być również ciekawe.


#gielda
źródło: comment_1651174120YBMk4wFGqaxNbQu7FFgQT5.jpg
  • 1