Wpis z mikrobloga

@mel0nik: Z Wolskiego to dobry antywskaźnik ;-) Jeśli USA chcą przeznaczyć 33 mld USD na pomoc wojskową na Ukrainę, to oznacza, że:
- jest duża szansa na zwycięstwo z Rosją lub co najmniej wybicie im zębów na lata
- jest to inwestycja, która się ma zwrócić

Po drugie, Woslki korzysta z danych otwartych. Rosja wie pewnie trochę więcej. NATOmiast NATO i USA mają niemal pełny obraz co i jak...

Zatem bez
@mel0nik Pewnie, Wolski i tak całkiem ma dobre te spekulacje i Ja z racji tego że ma podobny punkt widzenia używam jego wiedzy jako dopełnienia moich przewidywań. Zauważyłem że on albo jest za dużym optymistą albo pesymistą xD
@mel0nik: To była pierwsza faza Wolskiego. Gdy rysował te śmieszne mapki z tymi latającymi wszędzie strzałeczkami i gdy bez żadnego wahania opowiadał ze szczegółami choć trochę histerycznie co się będzie działo jutro i pojutrze.
Teraz po dwóch miesiącach wojny już trochę okrzepł i trochę bardziej waży słowa. No i chyba skończył z mapkami o ile się nie mylę. Nie wiem na pewno bo nie oglądam go oprócz tych fragmentów które tu
@pragmatyczny_romantyk Ukraina przetrwa to jest pewne ale w jakiej formie to jest zagadka. Sytuacja w regionie będzie niestabilna latami i nawet jak jej zęby wybiją to będzie próbowała swoje łapy wtykać tam gdzie jeszcze będzie miał siłę. Afryka, Ameryka Południowa. Chyba że jeszcze międzyczasie będzie walczyć z powstaniami na Białorusi i w Czeczeni a pewnie do czegoś takiego zachód będzie dążyć. Całkowity upadek Rosji nikomu nie jest na rękę.
@mel0nik: Wolski jest bardzo dobry, gdy przychodzi do mówienia o technikaliach (inna sprawa, że trochę angielski kuleje i wychodzą kwiatki w nazwach). Film o Stugnie-P świetnie się oglądało. Gorzej wychodzi jak przechodzi na poziom operacyjny czy strategiczny. No, ale tutaj też trudno przewidywać sytuację dla o wiele bardziej doświadczonych analityków. 90% zapewne nie spodziewało się aż takiego blamażu Rosjan i wyjątkowo silnego ukraińskiego oporu
@pragmatyczny_romantyk: Dokładnie. Jeżeli chce ktoś patrzeć po szansach, to niech patrzy na zachód - gdyby była lipa, sprzęt by nie jechał. Chyba że liczą że nawet w momencie przegrania, Ukraina będzie odbijać.

Dodatkowo wydaje mi się, że Wolski stał się ofiarą swojego sukcesu. Po prostu w pogoni za lajkami i klikami, wrzuca materiały będąc nieprzygotowanym. Bardzo mnie ciekawi jak dziś mówi o stratach Ukraińskich, i Rosyjskich i twierdzi że Rosja ma
@mel0nik: Wśród ekspertów kibicujących Ukrainie Wolski jest jednym z nielicznych, którzy są tak pesymistyczni. Obecnie dominuje opinia, że dla Ukraińców to kwestia przetrwania tych tygodni czy miesięcy. Pomoc, którą otrzymują jest naprawdę ogromna, ale jeszcze muszą wytrzymać. Wiadomo, że będą tracić trochę wiosek (gdzieniegdzie coś tam zdobywać), ale Rosjanie są jak na razie niezwykle nieefektywni jeśli chodzi o zajmowanie dużych miast.
@mel0nik: Wolski to zwykły farmazoniarz, który dodatkowo banuje wszystkich, którzy ośmielą się go skrytykować na jego grupie FB. Content na kanał yt tez mu się powoli wyczerpuje, bo po prostu wie coś tam o uzbrojeniu i tyle. Przytyki do Bartosiaka, któremu "coś się nie sprawdziło" równie żałosne. Każdy w miarę ogarnięty rozumie, że Bartosiak opisuje możliwe scenariusze i jest to wypadkowa wszystkich dostępnych dla niego informacji, również z wielu rozmów jakie
który dodatkowo banuje wszystkich, którzy ośmielą się go skrytykować na jego grupie FB.


@wiverna: To nie jest jego grupa, co więcej nie ma tam ani admina ani moda, więc nikogo nie może zbanować.
@mel0nik: Facet zarabia na tym że pisze i mówi to pisze i mówi jak najwięcej. Dane dostępne publicznie były wtedy takie to wysnuł błędny wniosek, co powinno dać nam do myślenia ile warte są takie analizy.
@mel0nik: ja się tak drapię po głowie, że skoro jest tak źle, że to wszystko zaraz jebnie, to po co tęgie głowy wojskowe i analityczne doradzające rządom i NATO doradzają hojne dostarczanie sprzętu.
@monarchista Ja nawet Bartosiaka nigdy nie śledziłem i o nim nie wspomniałem. Bartosiak prawdopodobnie robi to samo co Wolski. Kiedyś może zapoznam się z twórczością tego Pana.
@mel0nik: ok dwa miesiące temu, nie mając pojęcia kim jest Wolski, zapytałem w komentarzu skąd on ma niby lepsze informacje niż przeciętny random z piwnicy. Potem przewijały mi się jego analizy na wykopie i było mi głupio, że tak napisałem, ale dzisiaj widzę że nie ma lepszych informacji a moje pytanie było zasadne ( ͡° ͜ʖ ͡°)