Wpis z mikrobloga

#alfaromeo #alfaholicy #motoryzacja

Po zakupie do roboty wyszło trochę więcej rzeczy niż się spodziewałem.
Miał być tylko lewy górny wahacz, linka ręcznego do naciągnięcia i wymiana węża od zbiornika wyrównawczego.
Po oględzinach na podnośniku juz u mnie, okazało się, że jeszcze do wymiany jest lewy tylny amortyzator, lewa tylna sprężyna, klocki z przodu, i turborura, bo była już mocno sparciała.

Żeby nie było, wszystko wymieniałem parami, dwa górne wahacze, dwa amortyzatory, dwie sprężyny.

Teraz tylko jeździć i obserwować xD
B0SAK - #alfaromeo #alfaholicy #motoryzacja 

Po zakupie do roboty wyszło trochę więc...

źródło: comment_1651038320yr28NVd0kCSyEY9sjryg2s.jpg

Pobierz
  • 65
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@B0SAK: W sumie trochę takie pierdoły eksploatacyjne. Ja po miesiącu od zakupu musiałem wymienić obie półosie z przodu w BMW. Cena jednej 900zł. A tydzień wcześniej robiłem serwis wszystkich płynów, filtrów itd. więc na dzień dobry pozbyłem się 5 tysięcy xD Ale 159 zawsze na propsie ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@Sl_w_k_1: @DirtyS: olej w automatycznej skrzyni, olej w skrzyni rozdzielczej, dyferencjał przód/tył, olej w silniku, płyn chłodniczy, pompa wody, termostat, pasek napinacz i wychodzi prawie 2 tysiące złotych. Do tego koszt wymiany półosi w warsztacie, jedna ze śrub wahacza się zapiekła więc poszedł również jeden nowy wahacz.
Co dziwnego w tych 5 tysiącach złotych to nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DirtyS: ty czytaj ze zrozumieniem co napisałem, wymieniłem filtry i oleje a po tygodniu zaczął stukać przegub wewnętrzny więc cała zabawa kosztowała mnie w sumie 5 tysięcy i to chwilę po zakupie
W moim BMW do spuszczenia płyny trzeba wyjąć termostat a że był oryginalny to założyłem nowy dla świętego spokoju. Pompa wody miała luz na łożysku więc żeby drugi raz nie rozbierać ją też wymieniłem.