Wpis z mikrobloga

#alfaromeo #alfaholicy #motoryzacja

Po zakupie do roboty wyszło trochę więcej rzeczy niż się spodziewałem.
Miał być tylko lewy górny wahacz, linka ręcznego do naciągnięcia i wymiana węża od zbiornika wyrównawczego.
Po oględzinach na podnośniku juz u mnie, okazało się, że jeszcze do wymiany jest lewy tylny amortyzator, lewa tylna sprężyna, klocki z przodu, i turborura, bo była już mocno sparciała.

Żeby nie było, wszystko wymieniałem parami, dwa górne wahacze, dwa amortyzatory, dwie sprężyny.

Teraz tylko jeździć i obserwować xD
Pobierz B0SAK - #alfaromeo #alfaholicy #motoryzacja 

Po zakupie do roboty wyszło trochę więc...
źródło: comment_1651038320yr28NVd0kCSyEY9sjryg2s.jpg
  • 65
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koichi: no to moja ruda Mazda jest 2002 wydałem 4 lata temu 3.2 kzl na klocki tarcze plyny itd.
Potem naprawa klimy za 300 zl.
I potem znowu tarcze i klocki.
Bo się zagapilem
Do tego akumulator.
Przejechane 70 kkm
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@B0SAK: witaj w klubie w tym gruzie co chwilę jest do wymiany coś czego się nie spodziewasz. Wymieniałem na początku parami teraz mam #!$%@? będzie do wymiany to mechanik da znać.
Padła sprężyna na tyle to wjechały dwie nowe i nowe Amorki od razu a teraz mam dość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@B0SAK: a tak wgl ładny zderzak u mnie już przy zakupie był totalny #!$%@? ale cóż dwa lata temu 159 2.4 automat za 15k to czego się spodziewać do tego czarne skóry i full opcja poza grzaniem i ti
@B0SAK ile Cię kosztowało auto na gotowo ? Strasznie mi się to auto podoba. Szczególnie 2.4 JTD. Aktualnie jeżdżę "laweciarą" czyli laguną 2007 2.0dci ,która się nie psuje więc alfa mi nie straszna ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeśli alfa w środku nie trzeszczy jak laguna to już ją kocham. W lagunie trzeszczą słupki B jak przez próg przejeżdżam xD wszystko #!$%@? trzeszczy. Mam tej #!$%@? dość xD dużo
@B0SAK: @wypokowytrol: @matryja: takie życie, ale przecież każdy samochód jest skarbonką. W samochodzie jest tyle części eksploatacyjnych, że mogą zacząć się sypać jedna po drugiej.

Ja planowałem wymienić felgi (co prawda śmigam Giulietta), ale kamień trafił mi skraplacz, akumulator też do wymiany, kierunkowskazy boczne do wymiany plus zbieram się do wymiany kompletu amorków i sprężyn, więc pieniądze lecą i nawet nie wiadomo kiedy. ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
2.4 JTDm.

Dobre diesle. Automat?

Koszty utrzymania raczej wyższe niż jakiegoś passata, ale bez tragedii

@B0SAK: też tak myślałem jak kupowałem Volvo, a teraz pluje sobie w brodę że nie kupiłem Koreańczyka z salonu zamiast tej skarbonki, bo to niekończący się wydatek xD
@B0SAK luzik Mirku, ja kupiłem sobie BMW, w którym miał być tylko dyfer do regeneracji XD minęło 5kkm i wsadziłem w niego już 12k, bo poza dyfrem, olejami i filtrami jeszcze doszly hamulce przód tył, termostaty, dwumasa, uszczelki, poduszki pod silnikiem i już nawet nie pamiętam co więcej XD
@matryja: W klubie to ja jestem już od 4 lat, wiec nie zaskoczy mnie ten samochód xD
Po prostu wymieniłem przedliftową 159 z 1.9 klekotem, na poliftową 159 z 2.4, pakietem Ti, i prawie pełnym wyposażeniem, brakuje tylko nagłośnienia Bose xD
@B0SAK: Zawieszenie w tej Alfie #!$%@?ło mnie na maksa. Ani oryginalne, ani zamienniki nie byly trwałe... ale reszta bez zarzutu. Wystarczająco dynamiczna, wygodna.
Silnik, 1.9 JTDm działał bezproblemowo.