Wpis z mikrobloga

Najbardziej w polskiej polityce przeraża mnie to, że ludzie chcąc zmiany rządu, bo nie pasuje im PIS, skłaniają się ku KO które wprost obiecuje, że utrzyma wszystkie szkodliwe rzeczy które wprowadził PIS, i uważają to za dobry pomysł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wyborcy KO w przyszłych wyborach, pytam wprost, czego oczekujecie głosując na KO? Że nie zrealizują swojego programu, i będą realizować coś co byście chcieli(powrót do dawnej polityki PO, i cofnięcie ustaw PIS?), czy podoba Wam się tak naprawdę PISowski "ład" i chcecie tylko by tak samo rządzili inni ludzie? Poważne pytanie, nie szydera ¯\_(ツ)_/¯

#polityka #hehesymetrysta #pis #platformaobywatelska trochę #heheszki a trochę #kiciochpyta
źródło: comment_1650977278TfnywmqPCLrGVAkvVTr0E3.jpg
  • 38
@Zgrywajac_twardziela: Nie głosuję już na w Polsce (bo się wyniosłem z kraju), ale parę razy oddałem głos na KO/PO. Wtedy kiedy to robiłem, jeszcze zachowywali pozory liberalizmu gospodarczego. Są też dosyć liberalni światopoglądowo, co u mnie także jest istotnym czynnikiem.

Teraz pewnie, gdybym musiał coś wybrać, też bym na nich zagłosował, licząc raczej, że pozostaną partią o duchu liberalnym a hasła małpowane od PiSu to tylko przynęta na "ciemny lud", której
@Zgrywajac_twardziela: Polska scena polityczna jest koszmarna i nie rokuje szans na poprawę, ale niestety cały czas, spośród partii z poparciem powyżej progu PO ma najbliżej do partii liberalnej ekonomicznie i równocześnie liberalnej społecznie. Jak to powiadali, "na bezrybiu i rak ryba".

Swego czasu rozważałem też PSL, i bynajmniej nie dlatego, że jestem rolnikiem, tylko dlatego, że liczyłem iż nic nie będą w stanie zrobić.
@zapomnialemhaslo:

bo kur inaczej w Polsce nie wygraja.

Zawsze zastanawiały mnie podstawy takiego myślenia. Jeśli poprzednie wybory wygrał PIS, to może powinni również oferować patriotyzm i świętojebliwość(po prawdzie to chcieli nawet pojść tą drogą przy inbie z aborcją xD)? Jeśli to jedyna droga do zwycięstwa to czemu nie.
Ale załóżmy, że wygrają i zaczną to wszystko realizować, to po grzyba mi taka zmiana, jak to będzie z grubsza taka sama polityka?
@Zgrywajac_twardziela: A, i jeszcze co do mojego narzekania - niestety nasza ordynacja wyborcza bardzo utrudnia powstawanie partii, które coś nowego i ciekawego oferują.

Można pomarzyć, co by się stało gdybyśmy wprowadzili taki system w rodzaju STV zamiast obecnej patologii Dd'Hondta - https://en.wikipedia.org/wiki/Single_transferable_vote

Dlaczego PO uważasz za bardziej liberalne ekonomicznie i społecznie od Partii Hołowni?


Hołownia z tego co pamiętam nie chciał dotykać 500+, nie popierał też protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Pzyłębskiej,
@zapomnialemhaslo:

aha czyli tak jak mowilem, sprowadzanie polityki pis tylko do rozdawnictwa xD

Nigdy tak nie twierdziłem, twierdzę jedynie, że głównym powodem roz****dolu w państwie jest właśnie polityka rozdawnictwa. Rozwalanie sądownictwa mimo, że szkodliwe jak cholera, nie ma przełożenia(jeszcze) na życie przeciętnego Kowalskiego. Znaczna część społeczeństwa nawet tego nie rozumie, i nie wie czemu to jest niebezpieczne.
Stawianie właśnie na to, a nie na krytykę tego co nie podoba się znacznej
@GaiusBaltar:

Hołownia z tego co pamiętam nie chciał dotykać 500+, nie popierał też protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Pzyłębskiej, a także wymijająco mówił o "reformach" Ziobry w kwestiach sądownictwa, co zostawia mu spore pole do rozmów z PiSem. Patrzę pewnie trochę przez pryzmat Kukiza, ale Hołownia ma za duże możliwość zawarcia sojuszu / jakiejś formy współpracy z obecną władzą, abym go brał pod uwagę gdybym głosował (ale już tego na szczęście nie
@Zgrywajac_twardziela: Problem jest taki, że PiS + mocny Hołownia, gdyby się dogadali, mają praktycznie nieograniczoną władzę, z możliwością zmiany konstytucji włącznie. Może, gdyby jego program był bliżej "prawego dolnego" kwadratu wykresu politycznego, bym zaryzykował, ale niestety nie jest.

W sumie może sobie poszukam z ciekawości jakiejś aktualnej ankiety kompatybilności wyborczej, bo może coś się nowego pojawiło/coś się pozmieniało w programach.
@zapomnialemhaslo:

aha czyli PiS, PO, Konfa niedobre

Owszem, wszystkie proponują z grubsza to samo, różnią się tylko detalami, które dla mnie osobiście są na tyle nieznaczące by nie rozważać żadnej z tych opcji jako sensownej. Główny rdzeń programu wyborczego tych partii, a więc rozdawnictwo, napędzanie inflacji, i poddańczość wobec kościoła katolickiego, a co za tym idzie ograniczanie swobód obywatelskich jest u wszystkich jednakowe, nie widzę więc sensu głosować na kogoś takiego.
@Zgrywajac_twardziela: Na bank to tylko puste słowa. Nie wierzę, że PO dalej ciągnęłoby pisowski socjal, nie z tak #!$%@? budżetem. Głos na partie Tuska jest obowiązkiem każdego centrysty i liberała. To gwarancja praworządności, współpracy z UE i odbudową pozycji Polski na arenie międzynarodowej.
@chianski:

Na bank to tylko puste słowa. Nie wierzę, że PO dalej ciągnęłoby pisowski socjal, nie z tak #!$%@? budżetem. Głos na partie Tuska jest obowiązkiem każdego centrysty i liberała. To gwarancja praworządności, współpracy z UE i odbudową pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

I nie widzisz ani trochę szaleństwa w głosowaniu na partię na zasadzie, że liczysz na to, że nie zrealizuje swoich obietnic? xD