Wpis z mikrobloga

Mirki, związku z tym że zaczynam pobierać 500+ na kaszojada, chce mu odłożyć tą kase od 0-16 roku życia (16-18 lat będzie dostawał tą kase żeby nauczył sie wydawać, biore pod uwage że wtedy 500 zl będzie mało warte) zastanawiam się w jaki sposób ulokować te środki. #gielda #inwestycje #500+ #socjalizm #waluty #kryptowaluty #bitcoin

Jak ulokować 500+ dla bąbelka

  • Konto oszczędnościowe ok 1% na dzień dzisiejszy 3.8% (6)
  • Akcje niemieckie: siemens, tui, bayer, e.on 0.6% (1)
  • Akcje amerykańskie: tesla, ford, boeing, apple 5.8% (9)
  • ETF na nasdaq, sp500, dax 32.1% (50)
  • Akcje polskie np. pzu, orlen, pge, asseco 4.5% (7)
  • Waluty obce: dolar, euro, frank, funt, korona nor. 3.8% (6)
  • Zakup zlota raz do roku za 6 tys zł (500x12) 17.3% (27)
  • Krypto np. bitcoin, etherum 32.1% (50)

Oddanych głosów: 156

  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@YoureGoingDown: Nestle w USA jest notowane pod tickerem NSRGY. Mam dobrze zdywersyfikowane portfolio, zerknij na moje wpisy :) Nestle kupowane we franku to dobra lokata kapitału w obcej walucie z szansą na wzrosty z tytułu bycia papierem wartościowym. Frank nie ma tak wysokiej i inflacji jak USD - 8.5%.
  • Odpowiedz
@Gawol_1: Zamiast konta oszczędnościowego rozważ obligacje detaliczne skarbu państwa. Maja specjalna ofertę dla ludzi chcących odkładać kasę z 500+ i bodajze od maja podnoszą oprocentowanie o 1 punkt.
  • Odpowiedz
@YoureGoingDown: Tego nie wiem, ale wolumen dzienny wynosi około 1/3 tego ze Szwajcarskiej giełdy. Dużo spółek, które są notowane na innych giełdach są również na US: Alibaba, Sony… Nie można ograniczać się do jednego rynku i myśleć, że Hamburgerom to nigdy nic się nie stanie, jest to trochę tunelowe myślenie. Może to dobrze, że Nestle nikt się nie interesuje i wycena może spokojnie rosnąć?
  • Odpowiedz
@InteligentnaZielonka: nie sądzę, że nikt się nie interesuje nestle, jednakże po co w to inwestujesz, skoro nawet nie wiesz jakie udziały są na amerykańskiej giełdzie, a jakie na szwajcarskiej, ja wchodzę tylko w biznesy, które rozumiem, a na pewno tylko w takie, gdzie wiem co kupuję i co to jest warte
  • Odpowiedz
@YoureGoingDown: Brzmisz jakbyś naoglądał się zmontowanych wypowiedzi Buffetta z spotkań Berkshire Hatahway ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy to ile udziałów jest w obrocie pozostaje w korelacji mojej wiedzy o fundamentach firmy? Obiektywnie - nie. Prawdodpobnie nigdy nie będę dysponował miliardami franków czy dolarów żeby wykupić jakiś znaczący stake w nestle, a jedyną rzeczą, która może mnie w tym ujęciu interesować to ile nestle przeznacza na skup
  • Odpowiedz