Wpis z mikrobloga

Jak wygląda proces zdobycia recepty na finasteryd?
Muszę iść do dermatologa koniecznie czy np rodzinny też może?
A jak już bym poszedł do tego derma to zleciłby wgl jakieś badania typu hormony albo coś, czy tylko O, zakola. Androgenówka czyli. I cyk finasteryd.?
Robi wgl jakąkolwiek różnicę do kogo się pójdzie (skoro i tak jedynym możliwym leczeniem jest fin)?

#zakola #lysienie #wlosy #looksmaxing #medycyna #uroda #zdrowie #dermatologia #niebieskiepaski
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chodtok: lekarz rodzinny to jest lekarz od wszystkiego i od niczego, jak zobaczy że przychodzisz z łysieniem, to w 90% przypadków da Ci skierowanie do dermatologa i każe mu głowy nie zawracać. Jedyna tego zaleta to na NFZ, więc nie płacisz.

Mi dermatolog kazał zrobić test PSA.
  • Odpowiedz
@Chodtok: Dermatolog na spokojnie Ci wypisze pierwsza receptę, musisz tylko naciskać ze znasz skutki uboczne i koniecznie chcesz to, mi próbował wciskać wszystko tylko nie fina, dostałem receptę na dwie paczki, później już z górki bo poszedłem do rodzinnego i wypisał mi receptę na cały rok ☺️
  • Odpowiedz
@Chodtok: odpowiedzialny dermatolog zleca badania na hormony po pierwsze aby sprawdzić czy wszystko jest w normie (jeśli nie jest, dużo większe ryzyko wystąpienia ubokow po finie) a po drugie aby mieć punkt odniesienia w razie gdyby fin rozregulował gospodarkę hormonalną.
  • Odpowiedz
@benkenobi1111: zgodziłem się tylko na minox do psikania, fin, ustny minox i lumigan miały być wdrożone później. Po minoxie miałem koszmarny stan zapalny, zrobiły się rany na głowie i olałem to całe leczenie. Będę się golić na łyso.
  • Odpowiedz
badania na hormony


@Anticon80: A jakie badania? Bo mój lekarz wszystko chętnie daje, tylko sam chyba nie wie co konkretnie badać w przypadku łysienia. Jak mu wspomniałem o dihydrotestosteron to mi wypisał na testosteron. Muszę go skromnie nakierowywać.
  • Odpowiedz
ja znam na NFZ z Łodzi co ci może recepte na finasteryd dać


hmmm recepta to chyba (?) nie aż taki problem
ale dostać badania hormonów na nfz wydaje mi się rzeczą nie aż tak łatwą

@Patryk4:
  • Odpowiedz
@Chodtok: Myślę, że jak powiesz że przed finasterydem chcesz mieć to zrobione, to przejdzie. Mi dała na testosteron jak poprosiłem, tylko źle powiedziałem, bo to miał być dihydrotestosteron i teraz znowu się wybiorę, bo na fina się jeszcze nie zdecydowałem.
  • Odpowiedz