Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak jeszcze w sierpniu mój kumpel zakredytowany na prawie 700k był 100% pewien że do końca uwaga 2023 xD roku stopy nie wzrosną powyżej 1,5% bo ludzie wyszliby na ulicę. Tymczasem na początku 2q2022 stopy są na trzykrotnie wyższym poziomie i dalej czekamy. Chyba organizacja protestów pracując na dwa etaty nie jest taka prosta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 49
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: No przecież tak mówili w telewizji, no przecież ktoś by zareagował, gdyby tak miało być, przecież premier by do tego nie dopuścił xD
Ech.
Krótkowzroczność ludzka zawsze mnie zdumiewa. Takie niedopuszczanie gorszych scenariuszy czyni ludzi totalnie bezbronnymi, jak tylko coś zacznie się walić.
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki: możesz to policzyć, albo spojrzeć w dostępnych w necie tabelkach

wszystkim rosną według wiboru, różnica wynika tylko z tego kiedy mija ten 3M czy 6M xd

@Meritneit: przecież jego nieruchomość jest warta więcej teraz xd

A śmiać się można tylko z pewności siebie i wiary w partię xd
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: Ja tylko mam nadzieję, że po całym zamieszaniu z kredytami i inflacją banki, KNF i ustawodawca zreformują ustawy i wytyczne dotyczące kredytów. Może pojawią się kredyty ze stałym oprocentowaniem minumim na 10lat jak standard.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@marcinpodlas8: @adhsklusljhagxnki: też mam taką sytuację wśród bliskich znajomych... Nie pytam, bo mi ich zwyczajnie szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°) wcześniej gadaliśmy o pieniądzach normalnie, bez skrępowania. A teraz temat tabu.

Tym bardziej, że też myślałam o kredycie i jednak po namyśle zrezygnowałam. Patrzę jak świat się pali ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maua_krewetka: jak ktos nie ma oszczednosci i ma kredyt w wysokosci 500k lub 700k to jest kiepsko rzeczywisice, oczywiscie to zalezy ile zarabia.
Ja mam prawie 700k kredytu ale mam mozliwość nadpłaty ok 400k, przy czym nie jestem przekonany czy to zrobić, obligacje skarbu Państwa indeksowane inflacja i IKO da mi sporo, a jak przetrzymam 2 lata z wysokimi st00pkami to potem wbijam jak do siebie i kupuje domek na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fiodooor: no i gratki!

U nas inna sytuacja, bo oszczędności są wysokości wkładu własnego^^ także już wolę, aby pozostały oszczędnościami :) u znajomych tak samo, ale wzięli po same kulen i teraz ciężko się na to patrzy...
  • Odpowiedz
troszkę za bardzo cieszy Cię to, że kumplowi pogorszyła się sytuacja ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Meritneit: chyba nigdy nie rozmawiałeś np. z frankowiczem sprzed tej imby co się odwaliła jak kurs franka poszybował (trochę podobna sytuacja), to wygląda mniej więcej tak:
- Nie powinno się brać kredytu w walucie, w której nie zarabiasz, bo w ten sposób efektywnie grasz na giełdzie walut z ogromnym ryzykiem
- Co ty tam pieprzysz,
  • Odpowiedz