Wpis z mikrobloga

@Miqood: nom, u mnie w podbazie i gimbazie niemiecki był głównym językiem obcym. Nie wiem czy miało to związek z tym że żona dyrektora była germanistką ale się domyślam. Jedna klasa z rocznika miała tylko angielski a klas było chyba z 6 czy 8 na rocznik. Mi angielski zrobili dopiero w ostatniej klasie gimbazy w dodatku nieobowiązkowy w piątek na ostatniej lekcji nigdy tam nie byłem xD
nom, u mnie w podbazie i gimbazie niemiecki był głównym językiem obcym. Nie wiem czy miało to związek z tym że żona dyrektora była germanistką ale się domyślam.


@bArrek: nie, po prostu przed 1989 nikt nie uczył angielskiego w szkołach (bo to był prawdziwy język wroga), za to niemieckiego jak najbardziej, zwłaszcza na zachodniej ścianie. Po przemianach wyleciał rosyjski i zaczął się powoli pojawiać angielski, ale ten proces trwał dosyć długo,
@bArrek: i wszystko się zgadza. Jestem ze zbliżonego rocznika i niemiecki miałem przez całą edukację, angielski dopiero od połowy podstawówki. Ludzie z okolicy, którzy chodzili do wiejskich szkół z angielskim spotkali się dopiero w szkole średniej, a jako główny mieli niemiecki.