Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
@Ziom166: ukraina ma w cholere węgla, złóż tytanu i żelaza i gazu łupkowego.
Żeby tam wszedł Zachodni kapitał i wygonić korupcję i wprowadzić zachodnie rządy to to byłby za paręnaście lat jeden z bogatszych krajów Europy. W dodatku wyżywił by cała Europe mają dobre gleby i powierzchniowo ukraina jest większa niż Francja.

To tyle z ciekawostek
@severnight: Oby!

@Brazylia: Zdaję sobie sprawę, ojro nie jest remedium na całe zło (i tak jestem umiarkowaną zwolenniczką zamiany złomówki na ojro) a do tego by pewnie długo nie chcieli wpuścić UA do strefy Euro z racji na zjechaną wojną i odbudową kraju ekonomię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Olbor: mają, my też mamy, brak elektrowni (wiele fabryk u nas nie powstało bo jest lipa z dostawami prądu - chociażby tesla ktra pobudowała się pod Berlinem), drenujący budżet PiS, prawo itp.

Ukraina to jeden z krajów o największym potencjale, ale problemy które je obecnie nękają i będą nekac mogą być nie do przeskoczenia nawet z pomocą zachodu
@xdrcftvgy: Bądźmy szczerzy. Ukraina, za sprawą stania w okraku między Ruskim Mirem a zachodem zatrzymała się w naszych latach 90-tych. Teraz raczej pewne jest, że obiorą bardzo mocny kurs na zachód, tylko że podobnie jak my, będą musieli przyjąć bardzo bolesną szczepionkę pod postacią biedy, nędzy, zwalczania korupcji i reform które będą bardzo potrzebne, ale z perspektywy obywatela UA będą dodatkowo im dowalać. Dokładnie tak jak my dostaliśmy ją w latach
@Ziom166: Na pewno maja lepsza sytuacje energetyczna niz my, a to juz ogromny plus. Ojciec opowiadal mi, ze bylw Zaporozu 10~~ lat temu i stwierdzil, ze potencjal jest ogromny, ale nadal wystepuja problemy natury czysto ludzkiej - korupcja ( to klasyg ), dyrektor banku przychodzacy sobie do placowki o wybranej przez siebie porze. Ukraincy musza nabyc dyscypline i pozbyc sie resztek kacapstwa, jakie w nich drzemie.
@Ziom166: Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ Ukrainą rządzi pokolenie młodych, około czterdziestoletnich technokratów i po uzyskaniu niezależności i bezpieczeństwa ich rozwój ruszy z kopyta a Polska, jeśli obecna władza się nie rozpadnie szybko i jeśli większość wyrządzonych przez nią szkód nie zostanie szybko naprawionych a zmian cofniętych, jest państwem bez perspektyw a właściwie z perspektywą na hiperinflację i degradację obecnej infrastruktury.
@Ziom166: Twoja retoryka za to bardzo mądra: hurr mam nadzieje ze p0laki będą jeździć na saksy do Ukrainy heheh

Bardzo merytoryczne. Wcale nie apogeum chłopskiego rozumu xd
@Szalom: Dobrze wykopku, więc tak, wskaż mi gdzie w zdaniu "śmiałabym się, jeżeli Ukraińcy by nas wyprzedzili" jest moja nadzieja że tak się stanie. Czy jeżeli powiem że śmiałabym się, gdyby Polska przegrała z San Marino to chcę żeby Polska przegrała? No nie, po prostu uważam, że wtedy byśmy sfrajerzyli, tak samo jakby Ukraina nadgoniła 30 lat naszego rozwoju i nas przegoniła kilkukrotnie. Bardziej fakt grupowego zesrania się pokazuje pychę niektórych