Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi fenomen tych wszystkich 30latków jezdzacych furami za 150-200k, zakładając, ze nie biorą od rodziców ale sami kupują leasingują. Jak?
Audi a4, volvo s60, superby, nówki.
Wrzucają to w koszta, czy #!$%@? na auto?
Sam chce kupic nową fure i nie mam pojęcia jak to ogarnąć skoro leasing wychodzi np. 2500zl/mc. Coś rozkminiam źle?

#motoryzacja #ekonomia #leasing
  • 197
  • Odpowiedz
@Artevalde: A tak btw to jak masz powyżej 30 i pracujesz w korpo / jestes specjalista to najpewniej odłożyłeś przez te kilka lat wystarczająco żeby wziąć leasing z dużym wkładem ( ͡° ͜ʖ ͡°) A dalej to już kwestia priorytetów
  • Odpowiedz
@xionze: po tym ze wiekszosc osob okreslajac rozklad zarobkow w polsce i probojac udowodnic jaka to jest w kraju bieda sugeruje sie absurdalnie zanizonymi raportami "płacowymi" podczas gdy każdy kto zarabia sensowne pieniądze prowadzi JDG i nie wlicza się do statystyk
  • Odpowiedz
probojac udowodnic jaka to jest w kraju bieda sugeruje sie absurdalnie zanizonymi raportami "płacowymi" podczas gdy każdy kto zarabia sensowne pieniądze prowadzi JDG i nie wlicza się do statystyk


@villager: wg statystyk GUS samozatrudnieni stanowią 10% osób pracujących w Polsce podczas gdy osoby z UOP na czas nieokreślony i określony sumarycznie stanowią ok 75%

Także tego
  • Odpowiedz
następny co myśli, że co wrzucone w mistyczne koszty to za darmo?


@piachu: bo tak jest, w koszta sie wrzuca to nie czuć, jak sie splaci i zamortyzuje to przenosisz na mienie prywatne, sprzedajesz jako prywatne, kupujesz nowe na firme i sie tak kręci
  • Odpowiedz
Wytłumaczcie mi fenomen tych wszystkich 30latków jezdzacych furami za 150-200k, zakładając, ze nie biorą od rodziców ale sami kupują leasingują. Jak?


@Artevalde: robią w IT i zarabiaja 20k brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak nie czuć to dlaczego mówimy o aucie za 200k a nie za 500k czy milion? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SpalaczBenzyny: osobowki bodajze do 150k mozna odliczyc, wiec bierzesz auto za 500k a odliczasz 150, swietny interes brac takie auto co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w koszta czyli za free, biznes sie kręci, hajs sie robi, izi hajlajf


@xionze: nikt nie mowi
  • Odpowiedz