Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programujzwykopem

Chciałbym zobaczyć czy to dla mnie. Od czego zacząć? Jakiś mirek pisał, że od wyboru języka tj. java albo python. Jak się w ogóle tego nauczyć? Znaleźć stronę z kursem czy zapisać się na kurs? Jakich błędów początkującego unikać?

I ogólnie będę wdzięczny za wszystkie informacje/wskazówki przydatne dla początkujących. Także te zawodowe.

PS: Te 15k to brutto czy netto?
  • 10
@Fox_de_Clermont: Netto, teraz nawet są przesłanki żeby zaktualizować te 15k na trochę większą kwotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakiś Mirek pisał, że język nie ma takiego wielkiego znaczenia - to prawda, ale warto zacząć się uczyć od takiego w którym najłatwiej o pracę. Czyli wydaje mi się że JavaScript i jakieś backendowy, czyli Js, może PHP/c#. Lub od takiego w którym chcemy pracować ofc
s, może


@maciej__: Chcę się zacząć uczyć takiego, w którym najłatwiej o pracę, ale też jest do ogarnięcia dla początkującego. A java przypadkiem nie odchodzi do lamusa? Coś kojarzę, że mieli wyłączać w przeglądarkach wtyczki java, bo przez to można się włamać. I Snowden kiedyś coś pisał, żeby nie korzystać z javy. Ogólnie wiem, że dzwoni, ale nie wiem, w którym kościele więc byłbym wdzięczny za wyjaśnienie o co chodzi. (
@Fox_de_Clermont: Wejdź sobie na strony ofert z pracą IT i pofiltruj po językach które Cię interesują na poziomie junior/stażysta i zobacz jak się sprawy mają. Na pythona chyba jest w tym momencie mniej ofert niż na Javę/JSa a chętnych ponoć sporo. Mi się udało wejść do IT przez Javę. Java nigdzie się nie wybiera ale mam wrażenie że jest do jej nauki trochę mniej materiałów jak już wyjdziesz z poziomu kompletnego
A java przypadkiem nie odchodzi do lamusa? Coś kojarzę, że mieli wyłączać w przeglądarkach wtyczki java, bo przez to można się włamać. I Snowden kiedyś coś pisał, żeby nie korzystać z javy.


@Fox_de_Clermont: OPIEEE, zlituj sie