Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki psiak do mieszkania w bloku w centrum miasta, metraż 55m2?

-Pracuję zdalnie, więc w domu jestem cały czas, moja druga połówka też jest zazwyczaj cały dzień.
-Alergie mam na pyłki, ale czy na psy - nie wiem, raczej nie. Wiem tylko, ze na Jack Russel Terriera nie.
-Nie może być bardzo szczekliwy, i jest to niestety wymóg konieczny. Układy z sąsiadami mam dobre po pogadance o nie darciu mordy, więc nie chcę wyjść teraz na hipokrytę. Jasne, wiem, że pies ogólnie szczeka - ale są rasy bardziej i mniej szczekające, i to tylko tego kwestia.
-Ze sportów jakie uprawiam to rower codziennie, ale bałbym się żeby pies za mną biegł, bo mieszkam w środku stolicy, a wiadomo jak tam zatłoczone są ścieżki rowerowe. Oprócz tego wychodzę na "szybki spacer". Terenów zielonych raczej za dużo dookoła mnie nie ma - wręcz żadnego w rozsądnej odległości (rozsądnej = w jedną stronę <20m na pieszo). Także na dwór wychodzić z nim - oczywista oczywistość. Ale ani jakiejś wielkiej aktywności, ani łąk mu nie zapewnię.
-Ogólnie chciałbym psa którym mógłbym się opiekować, jakoś mam w sobie potrzebę opieki - więc raczej "silne niezależne psy" odpadają. Raczej typ "mądrej przytulanki"
-Mam zerowe (jedyne co, to JRT przyjaciela się opiekuję co jakiś czas) doświadczenie z psami, z innych zwierząt to klasycznie chomik.

Ogólnie mi się marzy właśnie Jack Russel Terrier, ale on (ten przyjaciela przynajmniej) strasznie szczeka, plus mam wrażenie, że nie zapewniłbym mu wystarczająco ruchu. Jamnik też jest super, ale też podobno szczekliwa rasa. Mops - mógłbym go przytulać cały dzień, ale podobno to pies dla "wtajemniczonych", bardzo wymagający jak chodzi o jego zdrowie - a nie chciałbym mu zrobić krzywdy przez niewiedzę..

PS - Oczywiście najpierw zrobię rajd po schroniskach, ale chcę wiedzieć jakie rasy po prostu będą się męczyć ze mną.

#pies #psy #zwierzeta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625c4164ed0d2e55b1eb2973
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 53
@revoolution: do jego mieszkania może tak, ale do mieszkania ogółem to no... nie znam się to się wypowiem?

centrum miasta


@AnonimoweMirkoWyznania: jak blisko masz najbliższy skwerek na sikupę, park, las, polany, rozległe (!) tereny zielone?
Wychodzisz gdzieś na zieleń w miarę od razu? Masz możliwość brania psa z dala od zgiełku przynajmniej raz dziennie?

Nie może być bardzo szczekliwy


@AnonimoweMirkoWyznania: a mówisz o terierze xD albo rybki albo pipki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: W Twojej sytuacji żaden.
Proponuję Ci idź na Paluch i powiedz ze myślisz o psie i chciałbyś się rozeznac a jednocześnie pomoc w spacerach. Tam psów jest multum i chętnie przyjmują pomoc w spacerach. Poznasz konkretne psy o różnych charakterach i będzie miał kontakt z mnóstwem specjalistów i doświadczonych wolontariuszy którzy Doradzą Ci bo są mega spięci na do rk tych psów i chętnie szkolą ludzi.

Pomożesz im i psom,
@revoolution: a co to pies musi miec koniecznie dom z ogrodem? Ogrod to nic wiecej niz duza klatka. Mam 17 arow dzialki i gonczego polskiego i siedzi z nami w domu caly czas, na dwor wychodzi tylko jak my wychodzimy albo za potrzeba. I czym sie to rozni od mieszkania? Za to ma zawsze najmniej raz dziennie minimum godzinny spacer(w tym pol h biegania luzem po polach). Do tego rower teraz
@matra: napisałem, że żaden pies na mieszkanie a ty : "nie wiem ale się wypowiem", co ma jedno do drugiego - trochę albo kulą w płot albo coś masz z głową nie tak

@Voyo: pies w domu, to smród i brud, nie tylko to, że nie ma przestrzeni, ale są jeszcze sąsiedzi którzy nie muszą po nocach słuchać szczekania i wycia

Wszyscy znajomi mieszkający na blokach posiadający psa śmierdzą psem.
@revoolution: Ty dalej nie rozumiesz, ze pies nie potrzebuje przestrzeni caly czas. Wystarczy mu odpowiednia ilosc odpowiedniego ruchu w ciagu dnia a reszte dnia praktycznie przesypia. A to o brudzie i smrodzie pomine, najwyzej zmien znajomych bo Twoi cos ewidentnie maja sa na bakier z higiena.