Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki psiak do mieszkania w bloku w centrum miasta, metraż 55m2?

-Pracuję zdalnie, więc w domu jestem cały czas, moja druga połówka też jest zazwyczaj cały dzień.
-Alergie mam na pyłki, ale czy na psy - nie wiem, raczej nie. Wiem tylko, ze na Jack Russel Terriera nie.
-Nie może być bardzo szczekliwy, i jest to niestety wymóg konieczny. Układy z sąsiadami mam dobre po pogadance o nie darciu mordy, więc nie chcę wyjść teraz na hipokrytę. Jasne, wiem, że pies ogólnie szczeka - ale są rasy bardziej i mniej szczekające, i to tylko tego kwestia.
-Ze sportów jakie uprawiam to rower codziennie, ale bałbym się żeby pies za mną biegł, bo mieszkam w środku stolicy, a wiadomo jak tam zatłoczone są ścieżki rowerowe. Oprócz tego wychodzę na "szybki spacer". Terenów zielonych raczej za dużo dookoła mnie nie ma - wręcz żadnego w rozsądnej odległości (rozsądnej = w jedną stronę <20m na pieszo). Także na dwór wychodzić z nim - oczywista oczywistość. Ale ani jakiejś wielkiej aktywności, ani łąk mu nie zapewnię.
-Ogólnie chciałbym psa którym mógłbym się opiekować, jakoś mam w sobie potrzebę opieki - więc raczej "silne niezależne psy" odpadają. Raczej typ "mądrej przytulanki"
-Mam zerowe (jedyne co, to JRT przyjaciela się opiekuję co jakiś czas) doświadczenie z psami, z innych zwierząt to klasycznie chomik.

Ogólnie mi się marzy właśnie Jack Russel Terrier, ale on (ten przyjaciela przynajmniej) strasznie szczeka, plus mam wrażenie, że nie zapewniłbym mu wystarczająco ruchu. Jamnik też jest super, ale też podobno szczekliwa rasa. Mops - mógłbym go przytulać cały dzień, ale podobno to pies dla "wtajemniczonych", bardzo wymagający jak chodzi o jego zdrowie - a nie chciałbym mu zrobić krzywdy przez niewiedzę..

PS - Oczywiście najpierw zrobię rajd po schroniskach, ale chcę wiedzieć jakie rasy po prostu będą się męczyć ze mną.

#pies #psy #zwierzeta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625c4164ed0d2e55b1eb2973
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zapyta wykopek o psa to mu powiedzą że żaden albo żeby wziął kota xD

4real jak nie macie nic mądrego do powiedzenia to po prostu nic nie mówcie.

@revoolution: jak ci przeszkadza pies w mieszkaniu to z nim nie mieszkaj. Jak ci przeszkadza pies w mieszkaniu sąsiada to kup sobie domek i nie miej sąsiadów :)
  • Odpowiedz
@adfgx: z moich obserwacji to pies przebywa tam gdzie właściciel. A inna obserwacja to taka że dom z ogródkiem to rzadsze spacery bo po co jak ma ogród, albo spacer ciągle ta sama ścieżka w te i z powrotem. Jak opiekowałem się 3 tyg labradorem to wychodzil do ogrodu tylko po to żeby się wysrac
  • Odpowiedz
@hejhej_lalala: to chyba nie spotkałeś zbyt wiele psów ;) Są psy, które lubią być przytulane, ale zdecydowanie nie stanowią większości i też ta chęć nie występuje cały czas, ale w społeczeństwie znajomość psiej mowy ciała jest na niskim poziomie i później szok, że pies śmiał kogoś ugryźć czy choćby warknąć, a tak naprawdę to zwykle wcześniej wysyła milion sygnałów, że sytuacja mu się nie podoba.
  • Odpowiedz
@hejhej_lalala: to chyba nie spotkałeś zbyt wiele psów ;)


@PiesTaktyczny: heh, widzę że napisałaś dokładnie to samo od czego ja chciałam zacząć (σ ͜ʖσ)

@hejhej_lalala: a co wg Ciebie znaczy nie lubi przytulania? Warczy, ucieka, gryzie? A może wybałusza oczy, odwraca głowę, mlaszcze, kładzie uszy po sobie, hm? Nie ma osoby umiejącej czytać tak trudną dla ludzi mowę
  • Odpowiedz