Wpis z mikrobloga

Mirki, zdradzę wam w największym sekrecie dlaczego nie kupuję nieruchomości mimo posiadania środków w gotówce, które umożliwiłyby mi zakup kilku mieszkań bez kredytu i przeżywam osobisty dramat.

Może się wam to wydać dziwne, ale mnie się wydaje z kolei dziwne postępowanie przeciwne do mojego.

Otóż wyobraźcie sobie, że macie na swoim stole kilkaset tysięcy złotych w gotówce, niezła góra pieniędzy, prawda?

A teraz wyobraźcie sobie, że wyciągacie z tej górki sześć albo kilkanaście tysięcy, kładziecie obok i sobie stoją tak te dwie oddzielne górki kasy koło siebie.

Ta malutka sumka, która leży sobie obok to były hajsy, za które moje babcie, dziadkowie, wujkowie kupowały ziemię i te #!$%@? W DUPĘ MIESZKANIA kilkadziesiąt lat temu.

I teraz wyobraźcie sobie, że musicie wziąć tą górę pieniędzy, które są nie raz równowartością tego co człowiek zarobi przez połowę swojego życia i pójść #!$%@?ć to za graniastosłup wypełniony powietrzem 30 metrów. Za zwykły #!$%@? kurnik z betonu.

Jakbym niósł te pieniądze to płakałbym krwawymi łzami, mając świadomość ile to lat mojej ciężkiej pracy, gdy inni mieli jeszcze niedawno to prawie za frajer.

Wyjaśnijcie mi ci co kupili mieszkania jak to jest, że was krew od tego nie zalała? Jak możecie po prostu żyć z czymś takim?

Jak ja znam starsze osoby z niepełnym wykształceniem podstawowym, które nie musiały poświęcić nawet ułamka tej części życia, żeby wejść w posiadanie ziem, nieruchów itd bo tak.

Jak wam może być nie żal hajsu? No jak do cholery?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #pieniadze #inwestowanie #kredythipoteczny
  • 138
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: niezłe urojenia xD masz gotówkę na kilka mieszkań a patrząc po profilu twoje hobby to narzekanie na wysokie ceny nieruchomości. Jak chcesz nieruchomości za bezcen to wyjeżdżaj do jakiegoś bantustanu, nie brakuje miejsc na świecie gdzie wódz odda Ci trochę ziemi w zamian za 2 krowy i paczkę fajek.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: @proszebardzo2: Jakbym kupił kurnik 30-47 metrów w dużym mieście za kilkaset baniek to czułbym się jakby mnie publicznie rozebrali, siłą związali, wydymali w dupę i transmitowali to we wszystkich stacjach w TV.

Nie ogarniam, że wszyscy są tak zapatrzeni w Polsce w te kurniki jak zahipnotyzowane nastolatki w Biebera.
  • Odpowiedz
@Pantegram: spoko tylko gorzej jak zarabiasz minimalną i masz uciułane przez wiele lat mieszkania z rodzicami ok 100+k... nic nie kupisz za to, kredytu też nie dostaniesz żadnego. Też chciałbym móc dekorować swoje własne mieszkanie. Mieć spokojną głowę, mieć bazę wypadową, móc kogoś zaprosić. ehhh :/ do usranej śmierci będę u rodziców mieszkać, bo #!$%@?łem sobie ścieżkę kariery zatrzymując się na wiele lat w januszexie bez studiów :/
  • Odpowiedz
@yggdrasil: @yhbgrobdoivbvwamsv: Ptaszynki, nie no nie rozbrajajcie mnie.

Kto widział, żeby hodowana kura, świnia, królik #!$%@?ł na swoją własną klatkę?

Przecież sklonowane kurniki developerskie wyglądają jak klatki w schronisku dla psów. Nie ogarniam czemu wszyscy macie takie obsesje na punkcie tych kurników.

Czemu jest zmierzanie w kierunku minimalizmu? Nie ma już dworów, wielkich mieszkań w kamienicach, willi.

Budują już nawet jakieś mikrokawalerki z kiblem nad łóżkiem to przecież patologia.

No,
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Myślenie moich rodziców xD a 20 lat później, o nie dlaczego nie kupiliśmy tych mieszkań wcześniej teraz byśmy mieli ich 3 razy tyle... Ciężko jest przez to przebrnąć ale niestety Twoje, jak i moich rodziców rozumowanie jest błędne :( a jak teraz nie jest to napewno było 10-20 lat temu (nie wiem od jakiego czasu posiadasz te fundusze)
  • Odpowiedz
@The_Rainman: To wy dalej nie rozumiecie. Nie chodzi mi tu o inwestycję, cały czas rozprawiacie o tym nachapaniu, wzroście wartości.

Chodzi mi o to dlaczego tak się dzieje, że został stworzony chory system hodowli i nic innego tego nie napędza niż ludzie, którzy się dali w to wciągnąć. Nie ma popytu nie ma wzrostu.

Te migawki w podświadomości i te same pragnienia życiowe odpowiednio zaimplikowane nakręciły tą bańkę i cierpienie ludzi,
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Ale po jaki #!$%@?? Rozmawiamy tutaj o jakimś zjawisku, nie ogarniam czemu wszyscy chcą, żeby każdy kto ma inne stanowisko w jakiejkolwiek sprawie podał informacje o sobie.

Stary, kiedyś nawrzucałem info o sobie i zdjęć do neta i okazało się, że przez 3 lata wszystko to czytał i zbierał koleś który był moim stalkerem i nienawidził mnie, a poszło o to, że pisałem z dziewczyną, z którą on też pisał
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Powiem tak, miałem jednego z pierwszych deweloperów w województwie w swojej rodzinie, miał własne petoniarbie własne żwirownie i tanich pracowników xD wybudowanie szeregowca który kiedyś w stanie deweloperskim kosztował 300tys zł jego kosztowało 150tys zł +/- niestety nie wiem jak to wygląda teraz ale z tego co słyszałem to w dzisiejszych czasach nie ma już takiego narzutu a niektórym zdąży się też niewypał i są na minusie. Przyczyny wysokich cen
  • Odpowiedz
@The_Rainman: I wtedy Ptaszynko zobaczysz co to jest, gdy ceny ofertowe drastycznie rozmijają się z transakcyjnymi, będzie kwik deweloperów, oj uwierz mi, będzie.

Obecnie ich #!$%@? cen to już tylko blef i ostatni zryw szarpiącego się dziecka, które zaraz ma otrzymać zastrzyk w dupsko, jeszcze chwilę się poszarpie, ale igła i tak brutalnie bije się w poślada.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Nie wiem ale się spodziewam, w życiu widziałem upadki z tak wysokich drabin że nic już nie nie zdziwi. Współczuję tylko ludzia którzy kupili mieszkania których pewnie nie dostaną z racji niewypłacalności dewelopera, bo takie coś niestety będzie miało miejsce i dużo osób niestety pewnie straci dorobek swojego życia albo będą spłacać 30 lat mieszkanie którego nie zobaczą na oczy. Jedyny racjonalny wybór inwestycyjny jeśli ktokolwiek boi się stracić pieniądze
  • Odpowiedz